התמכרות למין

התמכרות למין

אחת ההתמכרויות הקשות ביותר שיש, היא התמכרות למין. מדובר בהתמכרות שנובעת הן מצורך פיזי והן מצורך נפשי, היא קיימת גם אצל גברים וגם אצל נשים, לא פעם היא מתחילה כבר בגיל העשרה שמתחילים לחוות שינויים הורמונאליים ופיזיולוגיים, ולאט לאט מתחילים להכיר את עולם המין.

צריך לומר, התמכרות למין היא לא תופעה חברתית שמוכרת רק בשוליים, כלומר אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים ממעמד גבוה, אנשים משכילים, אנשים שיש להם כסף והם מוכרים בחברה אשר מתמודדים עם בעיה זו. לא פעם היא מתעוררת כאשר סף האפשרויות עולה, זו הסיבה שאנחנו נשמע על לא מעט אנשים מפורסמים אשר יום אחד מתוודים שהם מכורים למין מאחר ויש להם את האפשרות לקבל אותו ממקורות שונים.

התמכרות למין

הטיפול בהתמכרות במין חייב להתבצע על ידי גורמים מוסמכים. בדיוק כמו שכל טיפול אחר חייב להתבצע על ידי אנשים בעלי ידע בתחום, אנשים שיכולים לגשת לנושא באופן רפואי מקצועי ונכון. לא כל אחד יכול להעניק טיפול לגורם שמתמודד עם התמכרות כזו, בוודאי שלא אנשים שאין להם שום ידע בתחום, גם אם מדובר באנשים קרובים, בין אם זה חברים או בני משפחה.

הטיפול יתבצע בדרך כלל באמצעות שיחות וכן באמצעות עזרים אחרים, דוגמא כדורים שאמורים לדכא ברמה מסוימת את הרצון למין. תהליך נטילת הכדורים יתבצע באופן מדוד ושקול, שכן לא פעם לכדורים מסוג זה יש תופעות לוואי שונות שיכולות להשפיע על הגוף ועל הנפש.

הטיפול יוכתר בהצלחה, כאשר האדם המכור יעמוד בפני אפשרויות ולא יעשה דבר, יעדיף לעשות דברים אחרים וכן לא יחשוב על זה.

חשוב לומר, התמכרות למין היא מסוכנת לא פחות מאשר התמכרויות אחרות, יש לה השפעה קשה מאוד על הנפש והיא יכול לפגוע קשה מאוד מבחינה פיזית. במקרים מסוימים, היא יכולה גם להוביל להתנהגות שאיננה חוקית. לכן חשוב לטפל בבעיה ולא לקבל אותה, חשוב לגשת אל איש מקצוע מנוסה שידע כיצד לגשת אל המטופל ולעזור לה לצאת מהמצוקה בה הוא נמצא ואיתה הוא מתמודד באופן יומיומי.

כתוב/כתבי תגובה