דחיית תביעות אלצהיימר

דחיית תביעות אלצהיימר

אחת מהמחלות המוכרות והמדוברות ביותר היא מחלת האלצהיימר. למרבית ההפתעה פעמים רבות חברות הביטוח דוחות תביעות של מבוטחים אשר חולים באלצהיימר. על מה מדובר? כיצד זה יכול להיות ומה עושים במצב זה? הכל במאמר זה.

קצת אודות אלצהיימר

האלצהיימר היא מחלה ניוונית של המוח אשר גורמת בהדרגה לפגיעה ביכולות הקוגניטיביות של החולה. המחלה מתחילה בדרך כלל עם פגיעה בזיכרון, בהדרגה נפגעת גם ההתמצאות של החולה במרחב ובזמן, בשיפוט ובסופו של דבר הוא לא יוכל לתפקד ויצטרכו להשגיח עליו ולעזור לו בכל דבר במהלך כל שעות היממה.  מחלה זו פוגעת בעיקר באנשים מבוגרים / קשישים. חשוב להבין שאדם החולה באלצהיימר יכול לתפקד פיזית, שכן עיקר הפגיעה היא ביכולות הקוגניטיביות שלו. דחיית תביעות אלצהיימר לרוב נובעות מכך שחברות הביטוח טוענות שהאדם יכול לתפקד מבחינה פיזית.

מהו מצב סיעודי – אלצהיימר

בפוליסות הביטוח מצב סיעודי הוא מצב בו המבוטח אינו יכול לבצע לפחות 3 מתוך 6 פעולות יומיומיות, ביניהן אכילה, שליטה על הסוגרים, הליכה, רחצה, הלבשה ומעברים. מצב נוסף בו אדם יכול להיות מוגדר כסיעודי הוא מצב בו הוא מצוי במצב של תשישות נפש. זוהי ההגדרה בה יש לנקוט כאשר מגישים תביעת אלצהיימר. כאן חברות הביטוח אמורות להעביר את המבוטח מבחן מיני מנטל שעיקרו הערכה של היכולות השכליות והקוגניטיביות שלהם. 

ההחלטה שלא לבצע מבחן זה או ההחלטה של לבצע מבחן זה ולהתעלם מהגיל, ההשכלה, הרקע התרבותי ופרמטרים נוספים של האדם, יכולה להוביל לתוצאות מבחן שאינן משקפות את המצב האמיתי של המבוטח, דבר שבסופו של דבר מוביל את חברות הביטוח למצב של דחיית תביעות אלצהיימר.

חשיבות השכרת שירותיו של עו"ד – דחיית תביעות אלצהיימר

כאן יכול להיות מצב של דחיית תביעת אלצהיימר שלא בצדק. באם המבוטח אומר להם שהוא בריא פיזית וזאת משום שהוא אינו מכיר במצבו, הדבר יכול לגרור דחיית תביעה מצד חברת הביטוח. במקרים רבים הדחייה אינה מוצדקת ולכן חשוב לשכור את שירותיו של עו"ד ביטוח סיעודי המנוסה בכל הקשור אל תביעות אלצהיימר אשר יבדוק את התיק הרפואי של המבוטח, סיבת הדחייה של התביעה ויגיע להחלטה האם אכן כדאי לערער על ההחלטה הקיימת. בהצלחה

כתוב/כתבי תגובה