תוספי תזונה לספורטאים

תוספי תזונה מומלצים לספורטאים

לא מעט ספורטאים בתחומים שונים, נוהגים לצרוך תוספי תזונה. מדובר על תוספים שונים, שנחשבים כמובן חוקים על פי הוועד האולימפי והתאחדויות הספורט השונות.

הרעיון של תוספי תזונה עבור ספורטאים כמו חטיף חלבון הוא מאוד פשוט. מאחר והם צריכים ליהנות מתפריט מסוים, מאוד ברור, ומאחר והם צריכים לשמור על המשקל שלהם, הרי שהם לא יכולים לאכול מאכלים שונים ללא הבחנה. עם זאת, מרכיבים מסוימים הם חייבים לצרוך בין אם זה בשביל לייצר מסת שריר, לשקם את השריר אחרי אימונים, בשביל לייצר אנרגיה ועוד.

על כן, הם נדרשים להשתמש בתוספי תזונה שונים, אותם הם יצרכו לפני ואחרי אימונים ולעיתים גם בזמן אימון. בצורה כזו, הם נהנים מאותם מרכיבים שנמצאים בתוספים, מבלי שהם יצטרכו לאכול את כל האוכל. דוגמא טובה לכך הם חלבונים. כל ספורטאי חייב לצרוך כמות מסוימת של חלבון בשביל לבנות ולשקם את השריר. הוא יכול לקחת את זה בדמות אבקת חלבון והוא יכול לצרוך אותו באמצעות חביתות או טונה. העניין הוא, שאם כל יום הוא יאכל חביתה או טונה, אז הוא צורך לא רק את החלבון אלא גם מרכיבים אחרים, שהם לא בהכרח חשובים, יכולים להזיק, וכן מדובר על צריכת קלוריות מיותרת. הכירו כאן את סוגי אבקות החלבון בשוק.

ישנם שורה של תוספי תזונה לספורטאים אשר רבים מהם נוטים לצרוך, בין אם מדובר בחלבונים, ויטמינים, ברזל, מינרליים, אומגה 3, מגנזיום, ועוד שורה ארוכה של תוספים אשר כל מהם יש לו מטרות שונות. חלקן מיועדות לבניית מסת שריר, אחרות מיועדות לשמירה על שריר קיים, שיקום השריר ועוד.

צריך להדגיש ולומר, כל שימוש בתוסף תזונה הוא חיוני בתנאים שהוא נעשה בצורה מבוקרת, מפוקחת, בהתאם לתפריט וכמובן בהתאם להמלצות של רופא או יועץ תזונה. אסור לקחת תוספים ללא ייעוץ. אומנם התוספים נמכרים ללא מרשם רופא, אך עדיין, הם נוטלים יותר מדי או נוטלים תוספים לא נכונים, זה יכול לייצר נזק מסוים.

לפני סיום רק נדגיש, השימוש בתוספי תזונה הוא על פי גיל, מין, משקל, מבנה גוף וכן על פי פרמטרים נוספים.

כתוב/כתבי תגובה