תיקי גב מומלצים

5 תיקי גב מומלצים

פתיחת שנת הלימודים מתקרבת בקצב מסחרר והגיע הזמן לרכוש את הדבר החשוב ביותר מבין שלל הפריטים שהילדים צריכים לבית הספר: תיק הגב. זהו כלי האחסון לכל כלי הכתיבה, המחברות, והספרים, ולצד הצבעוניות או המיתוג שהילדים דורשים, הדבר החשוב ביותר הוא נוחות התיק, במיוחד אם בית הספר נמצא במרחק הליכה ממושכת. אספנו חמש המלצות למה שפעם נקרא "ילקוט", אבל לא הצלחנו למצוא ילד שמכיר את המילה. 

טרולי חכם

כשאתם ניגשים לבדוק תיקים לבית ספר, חשוב לבדוק את ההתאמה לגיל. טרולי חכם הוא תיק שמתאים במיוחד עבור בני הכיתות הנמוכות, כשהגב שלהם עדיין לא חזק דיו כדי לשאת את כל משקל המחברות והספרים הגדולים. זהו תיק עם גלגלים שאפשר לשאת אותו כמו טרולי לטיסה, אך גם לשים על הכתפיים כמו כל תיק רגיל. אם אתם מנהלים כלכלית באופן חכם וגם לילדים שלכם אין שום בעיה לסחוב את התיק לשנה הבאה, אפשר להסיר את הגלגלים כשהילד גדל ולהשתמש בו כאמור כתיק גב רגיל לכל דבר. 

2. תיקי Street Art

אם אתם אוהבים הרבה צבע ועיצובים משוגעים, זה התיק שלכם. התיקים הללו מגיעים עם גימיק בדמות יציאת אוזניות וחיבור USB מובנה בצד התיק ומטען נייד. התיק בעל שני תאים גדולים ומרווחים, תא מיוחד למחשב נייד עד 15.6 אינטש או טאבלט, יש בו כיסי צד לבקבוקי שתייה, ורצועות עבות ותומכות. תיק מושלם לבני נוער שרוצים שישימו לב אליהם וחייבים להישאר מחוברים לסמארטפון מבלי לריב על שקע הטענה בכיתה. 

3. מנשא נייד לתיק

כאן למעשה לא מדובר בתיק עצמו אלא במנשא שעליו מושיבים את התיק. מדובר למעשה בעגלת נשיאה קל-גב, שהתיק מתיישב עליה ובכך הופך לטרולי. ישנן חברות שמוכרות את המנשא בנפרד מהתיק ואחרות מוכרות תיק ומנשא ביחד. כך או כך, כשבוחרים את התיק, חשוב שהוא יתאים למנשא. 

4. תיק גב אורתופדי

מעבר לעיצובים והמיתוגים שהילדים אוהבים, הדבר החשוב ביותר הוא להפחית למינימום את הנזק שעלול להיגרם כתוצאה מנשיאה ממושכת של התיק. שימו לב שרצועות התיק מרופדות ורחבות, שהתיק עצמו אינו כבד משקל כשהוא ריק (יהיה לכם מספיק במה להעמיס אותו), שהתפרים סגורים מבפנים, ושהרוכסנים נפתחים ונסגרים בקלות. שימו לב שעליכם להתאים את התיק לגודלו של הילד וכן את גודל הרצועות. כמה פעמים ראיתם ברחוב ילד עם תיק שנראה כאילו הוא שייך לאבא שלו? תיק שמוט מותח את הגב לאחור באופן שיוצר נזק. 

5. תיק שעבר בדיקת מכון התקנים

ודאו שהתיק שאותו אתם רוכשים עבר את בדיקת מכון התקנים. כך תדעו שאתם בידיים טובות. הבדיקה כוללת את רוחב הכתפיות וריפודן, מבנה הילקוט ויציבותו של הגב, חוזק הבד, עמידות הצבעים, מחזירי אור, עמידות ברטיבות ממושכת כתוצאה מגשם, עמידות התיק בנפילות ובזריקות ועוד. בשוק יש מגוון תיקים שעברו את הבדיקה כך שתוכלו להיות בראש שקט. 

כתוב/כתבי תגובה