בדיקת קרינה

חשיבות של בדיקת קרינה

לא פעם אנחנו שומעים על בעיות קרינה, הן במפעלים ובתעשיות שונות והן במבנים או במקומות ציבוריים אחרים. בעיות אלו עלולות לגרום למחלות רבות ומסוכנות, דוגמא סרטן.

מצבים של קרינה עלולים להיווצר כתוצאה משימוש בחומרים מסוימים. כולנו עדים למאבק כנגד אנטנות סלולאריות אשר נטען נגדן לא פעם, שהן מוציאות קרינה ומסרטנות, אך הן רק חלק אחד מתוך שלל חלקים ואמצעים אשר יוצרים קרינה. חשוב לומר, ככל שאנחנו מתקדמים יותר ומשתמשים ביותר כלים חשמליים, שנאים ורשתות חשמל, אז גדל הסיכוי שאנחנו נצטרך להתמודד עם מצבים של קרינה.

אומנם היום יש ניסיונות גם להפחית את הקרינה מחד וגם להפחית את התלות שלנו באותם מכשירים וכן באותם אמצעים שמשרתים אותם ויוצרים את הקרינה, אך סביר להניח שייקח לא מעט זמן, עד שנגיע למצב בו כלל לא נהיה מאויימים על ידי הקרינה. באופן אבסורדי, ככל שאנחנו נהנים יותר מחיי נוחות ורווחה כלכלית, אנחנו משתמשים בהרבה יותר מכשירים שיוצרים קרינה, בין אם מדובר במגזנים, טלוויזיות, מכשירי סלולר ועוד.

אחת הדרכים להתמודד עם קרינה היא באמצעות בדיקת קרינה מקיפה, שבוחנת מה מד הקרינה באזור וכיצד ניתן להפחית אותה באופן כזה שלא תהווה עלינו איום.

כך למשל, אנחנו יכולים ליהנות מבדיקות קרינה אשר נערכות על מבנים עצמם, בדיקות אלו נהוג לעשות בבתי ספר וגני ילדים, לפני שמאכלסים אותם וכן אחרי, זאת על מנת לוודא שהילדים בטוחים ולא נמצאים באזור סיכון.

כמו כן, אנחנו יכולים ליהנות מבדיקות קרינה שמתבצעות על גבי מכשירים מסוימים או במקומות בהם יש שימוש באותם מכשירים. כך אנחנו יכולים ליהנות מבדיקות קרינה שנערכות באמצעי חימום תת קרקעי במבנים פרטיים או במשרדים, בדיקות קרינה מאנטנות שידור ומשדרים, בדיקות שנערכות על רשתות חשמל ואפילו מפני רכבים חשמליים.

הבדיקות בוחנות את סף הקרינה, כאמור, ובמידה וזה עולה מעל הרף המוסכם, אז יש צורך לבחון דרכים כיצד להוריד את המספרים או לחילופין, כיצד אפשר לשפר את השימוש ולהפחית במשך הזמן שאכן משתמשים באותו אמצעי, זאת בשביל ליהנות משימוש בטוח.

כתוב/כתבי תגובה