קורס פסיכותרפיה

קורס פסיכותרפיה יצירתי – מה לומדים בו?

ישנם סוגים שונים של אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום תורת הנפש. מטרתם של אותם אנשי מקצוע הללו הוא להעניק לאנשים שונים מענה למצוקותיהם ובעיותיהם על ידי שיטות שונות שמקורן בנפש האדם. כל פסיכולוג, עובד סוציאלי קליני, פסיכיאטר ואנשי מקצוע המגיעים מהתחום של הטיפולים הנפשיים השונים בעזרת מוזיקה או אומנות, יכולים ללמוד גם פסיכותרפיה ולהעניק מענה לכל אדם אשר זקוק לעזרה נפשית בעזרת השיטות הרלוונטיות לפסיכותרפיה

מהו קורס בפסיכותרפיה

פסיכותרפיה היא תחום אשר נוגע לעולם הנפש. באמצעות קורס פסיכותרפיה, ניתן להעניק לכל אדם אשר זקוק טיפול נפשי באמצעות שיח. המטפל יכוון את המטופל בעזרת השיטה אותה למד בקורס הפסיכותרפיה, לדבר על הבעיות שלו, על המצוקות שלו ולהגיע לתובנות שונות שיוכלו לסייע לו להתמודד עמם. קורס פסיכותרפיה לרוב מיועד עבור אנשים אשר סיימו תואר שני כגון: מטפלים באומנות או במוזיקה בעלי תואר שני, פסיכיאטר, פסיכולוג או עובד סוציאלי קליני. כל אחד מאנשי המקצוע הללו יכול להעשיר את תחום הטיפול שלו בעזרת קורס פסיכותרפיה הדוגל בשיטה כלשהי לצורך מתן עזרה נפשית לאנשים שזקוקים לכך.

שיטות בפסיכותרפיה

ניתן לבחור קורס בפסיכותרפיה הרלוונטי עבורך בהתאם לשיטת הטיפול בתחום שהכי קרובה לך. כך למשל ישנו קורס פסיכותרפיה דינאמי אשר עוסק בעיקר בשיח שבין המטפל למטופל ובהכוונת המטופל על ידי המטפל למצוא בתוכו את הפתרון לבעיותיו. מלבד זאת, ישנו קורס פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית הקרוי גם CBT, במסגרת קורס זה לומדים כיצד להדריך באופן מעשי את המטופל להתמודד עם בעיותיו על ידי מתן הנחית ברורות. מלבד זאת, ישנו קורס אשר במסגרת ניתן ללמוד כיצד בעזרת שיטות פסיכותרפיה יצירתית הכוללות שימוש באומנות ובציור ניתן להכיר את הבעיות והקשיים של המטופל ולסייע לו. קורס פסיכותרפיה יצירתי רלוונטי בעיקר עבור מי שמטפל בילדים בעלי קשיים רגשיים ובעיות שונות. בעזרת שימוש במוזיקה או באומנות ניתן להגיע אל הילד באופן ישיר ולטפל בבעיותיו. כיום ניתן ללמוד קורס פסיכותרפיה יצירתי בלא מעט מוסדות לימוד אקדמאיים וכן, במסגרת השתלמות מטעם מקום העבודה שלך. פסיכותרפיה זה ללא ספק תחום אשר מסייע לאנשים רבים להתמודד עם הבעיות והקשיים הנפשיים שלהם ללא צורך בתרופות.

כתוב/כתבי תגובה