פסוריאזיס

פסוריאזיס התופעות והדרכים לטיפול

פסוריאזיס

אחת ממחלות העור הכרוניות היא ללא ספק פסוריאזיס מה שגורם לקשקשת העור. המחלה נקראת גם ספחת. תאי העור מתקלפים באופן מוגבר, כך שהעור מתקלף ומתגרה והכתמים המקולפים יהיו בצבע אדום סגול. ההתפרצויות של המחלה, יכולות להיות בגלל סיבות נפשיות כגון מתח ולחץ נפשי, אירוע טראומתי של מערכת העיכול שפוגעת בעיכול החלבונים של האדם וכך למעשה, נוצרת תגובה אוטואימונית של הגוף. יש לדעת כי אנשים שמעשנים, נוטים יותר לחלות בפסוריאזיס וכן, צריכה של אלכוהול, חלבונים פגומים או כל חומר אחר שעשוי להיות רעיל או גורם למחלה להתפרץ בקלות יתר.

 

מחלה כרונית שנפוצה יותר בקרב נשים

 

מי שאינו יודע, אז נשים הן יותר חשופות למחלת פסוריאזיס מאשר גברים. לרוב, המצב הרגשי הסוער של הנשים, הוא זה שעשוי לגרום להתפרצות מחלת הספחת. זה ידוע, כי המחלה פוקדת את מי שיש לו אופי סוער וכאלה שמתנהלים בקצב מהיר מאשר כל האוכלוסייה. כאשר המחלה מתפרצת על אזורים גדולים יותר בעור, יש להתחיל בטיפול שיטתי –תרופתי. תרופות אלה, עשוית לכלול הרכב של חומצה פולית או תרופות לדיכוי המערכת החיסונית.  

 

טיפולים נפוצים ויעילים בפסוריאזיס

 

יש לדעת, כי טיפול כמו פוטותרפיה, כאשר העור חשוף לקרני UVB שמרפאים את הנגעים בעור. ישנם חדרים מיוחדים שניתן לעבור את הטיפו או רכישה של מנורה ביתית לטיפול ושימוש עצמי.  גם שימוש ברפואה אלטרנטיבית כמו  צמחי מרפא שניתן לרכוש בכל מיני חנויות טבע או בבתי מרקחת שמשווקים צמחי מרפא טבעיים עבור כל מיני מחלות כגון פסוריאזיס. גם שמנים אתריים שונים, עשויים  להקל על תופעות של גירוי העור בעת התקפה.

 

זוהי מחלה עיקשת שמתמשכת זמן רב בגלל שהיא מחלה כרונית. ישנן תקופות של הפוגה, אך ישנן תקופות שבהן המחלה מתפרצת. חלק מהחולים, סובלים גם מדלקת פרקים בשל מחלת הספחת {פסוריאזיס}. יש לנקוט באמצעים שונים והרגלי חיים כגון: חשיפה מבוקרת לאור, שימוש עם משחת קורטיזון, מה שעשוי להועיל ולהקל על הסובלים ממחלה זו. יש לציין כי טבילה בים המלח, תסייע רבות לאנשים שסובלים מהמחלה.

כתוב/כתבי תגובה