אבקות חלבון

אבקות חלבון מסורתיות מול מוצרים חדשים

לא מעט ספורטאים נוהגים לצרוך אבקות חלבון. מדובר באבקות עם חלבון עשוי ממי גבינה, אשר מאפשרות להם לצרוך כמות מרוכזת של חלבון לפני ובזמן אימונים, במקום לצרוך כמות מזון גדולה שמכילה חלבונים כך לוקחים אבקה בצורה מרוכזת והרבה יותר נוחה.

אנחנו מכירים את האבקות המסורתיות אשר מכילות, כאמור, חלבונים ממי גבינה. אך בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא אבקות חלבון אשר עשויות ממרכיבים אחרים. מדובר באבקות שמיועדות בין היתר לשומרי כשרות וכן לטבעוניים. מאחר ולא מעט ספורטאים ובכלל אנשים שצורכים אבקות חלבון, הם שומרי כשרות וכן צורכים אך ורק תפריט טבעוני, הרי שיותר ויותר חברות ומותגים של תוספי תזונה, לא רק מישראל אגב, מציעים אבקות חלבון אשר יכולים להתאים להם.

אבקות חלבון

כיצד מייצרים אבקת חלבון לא מגבינה?

כפי שאנחנו יודעים, חלבונים לא נמצאים אך ורק בחומרים שמגיעים מהחי, קרי ביצים, גבינה, דגים, בשר וכדומה, אלא גם מהצומח. על כן, אנחנו יכולים למצוא לא מעט אבקות חלבון אשר מבוססות על חלבונים שכאלה.

בין היתר אנחנו יכולים למצוא אבקות חלבון מאופנה צהובה, אבקות חלבון מסויה, אבקות חלבון מקטניות שונות, וכן אנחנו יכולים למצוא אבקות חלבון אשר באופן כללי מגיע מהצומח.

חשוב להדגיש שהשינוי הוא מהותי, מאחר ואם בעבר שומרי כשרות לא יכלו לצרוך אבקות שכאלה מאחר והן לא היו כשרות וכן, אותן אבקות היו חלביות מה שאילץ אותם להתאים את התפריט שלהם באותה נקודת זמן או בהמשך היום, הרי שכיום הם יכולים לצרוך אבקות חלבון כשרות מבלי שום בעיה. הם מקבלים את מנת החלבון הנדרשת להם, מדובר בחלבון איכותי, והם לא צריכים לשנות באופן מהותי את התפריט שלהם.

כמובן שזה גם מקל על ספורטאים טבעוניים. במקום לצרוך קטניות או חלבונים אחרים מהצומח, הם יכולים לצרוך את אותן אבקות ולקבל את כל מה שהם צריכים באופן מרוכז.

כל מי שמעוניין באבקות חלבון כשרות וטבעוניות, לא יתקשה למצוא אותם באינטרנט ובחנויות טבע וספורט שונות. יש לשים לב כמובן למה שכתוב על האריזה מבחינת הרכיבים של האבקה.

 

כתוב/כתבי תגובה