חלבון

איך בוחרים אבקות חלבון ומה הקשר לישראל?

אבקות חלבון הינן מעין תוסף תזונה בו משתמשים אנשים אשר מטרתם הינה לעלות את מסת השריר בגוף. מדובר באבקות אותן יש לצרוך לאחר האימון הגופני, וזאת בשל העובדה שבעת האימון, השריר מתפרק ולאחריו יש לספק לו תזונה איכותית שתסייע בבנייתו וחיזוקו של השריר לאחר הפעילות. בשוק, קיימות אבקות חלבון רבות, חלקן טובות יותר וחלקן פחות. אז איך בוחרים אבקות חלבון? הרי לפניכם המדריך השלם.

קצת ידע בסיסי

החלבון הינו אבן הבניין של השריר. ככזה, יש לצרוך אותו בכמות סבירה, או בכמות גבוהה יותר כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית רבה או מעוניינים בהעלאת מסת השריר. אבקות חלבון מסייעות גם בהעלאת משקל הגוף, שכן שריר שוקל יותר משומן. על מנת למקסם את ספיגת החלבון בגוף, יש לדאוג לצרוך גם פחמימה אחרי האימון, כאשר היחס צריך להיות גרם אחד של חלבון על 4 גרם של פחמימה. חשוב מאוד להבין כי צריכה מוגברת של חלבון עשויה להזיק לגוף ולהעמיס על הכליות. כמו כן, כמות גדולה מדיי של חלבון בגוף לרוב לא תהיה מנוצלת לבניית השריר, אלא תשמש את הגוך כמקור אנרגיה לאחר הפעילות הגופנית (לאחר הפעילות הגוף תשוש יותר, ולכן יש לשלב מקור אנרגיה זמין יותר – פחמימה, בשילוב עם החלבון).

אז כיצד בוחרים אבקות חלבון?

אבקת חלבון איכותית הינה אבקת חלבון המכילה כ- 90% חלבון ממקור איכותי. מקור חלבון איכותי באבקות חלבון הינו בדרך כלל מי גבינה, שכן מדובר בחלבון טהור, העשוי חומרים טבעיים. בנוסף לכך, רצוי כי באבקת החלבון יהיו חומצות אמינו. מטרתן של חומצות אלה הינה לזרז את תהליך ההתאוששות של השריר, שנפגע בעקבות הפעילות הגופנית. חומצות אמינו הינן חשובות ביותר לצורך בניית מסת השריר בגוף, ובלעדיהן, יהיה קשה לבנות את השריר או לשקם אותו במהירות אחרי פעילות גופנית אינטנסיבית.

במאמר שפורסם לאחרונה באתר ערוץ 7, ניתן לראות שמדובר גם בתחום מתפתח באופן תמידי ולאחרונה הושקה אבקת חלבון ישראלית העונה לשם אלפא, עליה פורסם בין היתר בדה מרקר.

למה כדאי לשים לב במיוחד?

טרם רכישת אבקת החלבון, מומלץ מאוד להסתכל על המרכיבים מהם האבקה עשויה, ולוודא כי בין חומרים אלה נמנים מי גבינה וכמו כן פירוט של חומצות האמינו במוצר, כאשר ישנה עדיפות גבוהה לכך שאחת מחומצות אמינו אלה תהיה גלוטמין. באבקת החלבון מאסל פארם קומבט, ישנו שילוב אופטימלי של חלבונים.

על האבקה להיות דלה בשומן ובקלוריות, שכן מדובר בקלוריות "ריקות" המתבזבזות בגוף במהרה והופכות לסוכר. בנוסף, על מנת להתמיד בצריכת אבקת החלבון, מומלץ לבחור באבקת חלבון טעימה, שכן טעם טוב יוביל להתמדה בצריכת אבקת החלבון. כיום, קיימים בשוק אבקות החלבון שלל אבקות בטעמים שונים וטעימים.

כתוב/כתבי תגובה