אחות פרטית

מהם ההחזרים עבור אחות פרטית בבית

לא מעט אנשים, בעיקר מבוגרים, משתמשים בשירותיהן של אחיות פרטיות הן בבית חולים והן בבית. שירותים אלו עוזרים להם לקבל טיפול צמוד בכל עת, ליהנות מהשגחה צמודה בכל זמן שנדרש. לא מעט אנשים בוחרים להשתמש בשירות זה, הן בגלל תחושה שטיפול רגיל, קרי כזה שניתן על ידי אחיות בבית החולים איננו מספיק, וכן בגלל הכרה שלעיתים יש צורך במשהו מעבר בשביל למלא את צרכי החולה על מנת שלא יחסר לו דבר.

אחות פרטית

לפני שבוחרים לשכור אחות פרטית לצרכים כאלה ואחרים, בין אם זה לשעות ספורות ביום או לצורך ימים שלמים, יש לבחון את שאלת העלויות. מן הסתם מדובר בעניין לא פשוט מבחינה כלכלית, בכל זאת מדובר על אחות פרטית אשר עובדת צמוד עם המטופל שלה, היא אמורה לדאוג לו בכל עניין, לעזור לו להתנייד, לקלח אותו, ואם היא משמשת עבורו כאחות פרטית בעת אשפוז בבית חולים, הרי שהיא גם אמורה להיות מתווכת בינו לבין האחיות והרופאים במחלקה, היא אמורה להתעדכן במצבו ועוד.

כאמור, מדובר על עניין כלכלי לא פשוט אך אפשר לקבל עזרה לשם מימון עבודתה של האחות דרך חברות הביטוח וכן דרך קופת חולים. למשל, ביטוחים משלימים רבים כוללים גם שירותי אחות פרטית במקרה שיש צורך בכך אחרי תאונה, אשפוז כתוצאה ממחלה קשה או במקרים אחרים בהם יש צורך לקבל טיפול צמוד של אחות אישית.

מלבד ביטוחים משלימים של קופת חולים, הרי שגם חברת הביטוח מעניקה החזרים שונים על פי הצורך. ההחזרים ניתנים בהתאם לפוליסה כמובן, על פי התנאים והתשלום ששולם במשך השנים.

חשוב להבהיר, שימוש באחות פרטית בבית חולים או בבית, הוא צורך הכרחי עבור אנשים מבוגרים וכן צעירים אשר עברו תאונות, אשר חלו במחלות מסוימות, וכן עבור מי שאין מי שיטפל בהם. הרבה פעמים אנשים נאלצים לעבור תקופות אשפוז בבית חולים או תקופות החלמה ושיקום לבדם, מאחר ובני משפחתם מתגוררים רחוק או שאין להם בני משפחה אשר יכולים להיות איתם. על כן הם נדרשים להיעזר באחות פרטית.

כתוב/כתבי תגובה