דרכים לשמירה על ירקות לאורך זמן

אחסון נכון של ירקות מאריך את חייהם, משפר את טעמם ומגביר את השפעת הערכים התזונתיים על הגוף. נמאס לכם למצוא במקרר ירקות שאיבדו את החשק? הנה המדריך שיעזור לכם לשמור עליהם

הנושא של אחסון ירקות ופירות מורכב מכפי שנהוג לחשוב. עד לפני מספר שנים נהוג היה לחשוב שמספיק להכניס אותם למקרר, אך כיום כבר ידוע שאחסון לא נכון פוגע בצורה דרמטית בערכים התזונתיים שלהם. מעבר לכך, אחסון לקוי מוריד לטמיון השקעה שבועית של עשרות ומאות שקלים ברכישת פירות וירקות טריים והוא גם גורר עוגמת נפש שעלולה להרחיק אתכם מתזונה בריאה.

הפרדת כוחות ובחירת שקיות

הדרך שבה תבחרו לאחסן את הירקות והפירות תעזור לשמור עליהם לאורך זמן. ראשית, הכלל הכי חשוב הוא להפריד בין ירקות ופירות. אתם אולי קונים אותם באותו מקום, אבל עבור האחסון תצטרכו מגירות נפרדות. בנוסף, הרחיקו אותם זה מזה במזווה וקחו בחשבון שפירות מפרישים גז אתילן שפועל כמו הורמון הבשלה ולכן עלול לגרום לריקבון מואץ.

שנית, ירקות ופירות זקוקים לאוויר וחמצן. אל תאחסנו אותם בניילון נצמד ואל תצמידו אותם בתוך שקית אחת כי זה עלול לפגוע בסירקולציה. לחילופין, חוררו חורים קטנים בשקיות הניילון שמגיעות מהסופר או השתמשו בשקיות בד לשימוש רב פעמי כדי לשמור על סדר וארגון.

אחסון כל ירק לפי הכללים שמתאימים לו

המגוון של הפירות והירקות תורם למערכת החיסונית של הגוף ומעניק לכם שורה ארוכה של סגולות רפואיות, אך מצד שני הוא גם דורש טיפול מפנק. כך למשל את השום תצטרכו לאחסן בטמפרטורת החדר ובמכל פתוח על מנת לאפשר זרימת אוויר, בעוד את הגזר שומרים ללא העלים ועם הקליפה בשקית ניילון הרמטית.

ומה לגבי מלפפונים ועגבניות, שאף מטבח ישראלי לא שלם בלעדיהם? כאן אולי תצטרכו לשנות כמה הרגלים. קודם כל, מלפפונים לא מסתדרים עם קור של מתחת ל-10 מעלות צלזיוס ובמידה ואין ברירה אחרת, מומלץ להשאיר אותם במקרר עד 3 ימים בלבד. בנוסף, אולי תופתעו לדעת שעדיף לשמור עגבניות מחוץ למקרר לגמרי, כי הקור שובר את המרקם התאי והופך אותן לרכרוכיות.

מקרר, על הדלפק או במזווה?

כמובן שיש עוד המון ירקות שיכולים לגוון את התפריט היומי שלכם וקצרה היריעה מלהכיל את כולם, לכן הפתרון הוא להכיר את האופנים לשימור פירות וירקות טריים. האפשרויות שעל הפרק הן במקרר הביתי, על הדלפק במטבח או במזווה.

את המקרר הביתי תצטרכו לכוון לטמפרטורה של 4-6 מעלות צלזיוס, בעוד בדלפק במטבח נסו לדאוג לטמפרטורה של 22-26 מעלות. תוכלו לשמור ללא חשש פירות מסוימים כמו הדרים, תפוחים ורימונים וכאמור ירקות מסוג מלפפונים ועגבניות. לעומת זאת, ודאו שאחסון ירקות במזווה לא מתבצע בשקיות פלסטיק שמעודדות ריקבון.

כתוב/כתבי תגובה