מכונת אספרסו ביתית

כמה קפה כדאי לצרוך ביום

מעת לעת אנחנו יכולים לקרוא מחקרים שמלמדים אותנו כמה קפה בריא לצרוך ביום. מחקרים אלו מיועדים עבור אנשים שצורכים יותר מכוס אחת ומתלבטים בשאלה האם לשתות יותר או פחות, כמו כן המחקרים האלה מיועדים עבור אנשים שאינם בקו הבריאות, מבוגרים או צעירים, אשר אם הם יצרכו יותר קפה ממה שהם אמורים לצרוך, הרי שזה יכול להיות בעייתי עבורם.

לפני שננסה להשיב על השאלה, צריך לומר שאין תשובה אחת ברורה, חד משמעית בנושא. הסיבה היא שבכל פעם מופיעים מחקרים עם ממצאים שונים. כמו בכל מחקר, צריך לבחון מי עומד מאחוריו ומה האינטרס שלו. אם מדובר במחקרים אקדמיים או כאלה שמתבצעים על ידי גופים ומרכזים שאין להם שום מטרה עסקית, אז קל יותר לקבל את הממצאים.

צריך לציין נקודה נוספת, כשאנחנו בוחנים את השאלה כמה קפה כדאי לצרוך, עלינו לבחון על פי מה בוחנים את השאלה, האם על פי כפיות קפה או על פי ספלי קפה, האם השאלה נשאלת בהקשר של קפה או בהקשר של צריכת סוכר בקפה או צריכת חלב עם הקפה. יש שורה של דברים שצריך להתייחס אליהם, זה לא מספיק רק לבחון את השאלה, כמה קפה מותר או אסור לצרוך.

מכונת אספרסו ביתית

ובכן מה המסקנות? מחקרים מלמדים שנכון לאנשים מבוגרים לצרוך עד 400-450 מיליגרם קפה ביום, אם באמצעות קפה בפינג'אן או כזה שמוכן באמצעות מכונת אספרסו ביתית, כשההמלצה היא לפזר אותם, כלומר לא לשתות את כל הכמות בשלב מסוים של היום, אלא לאורך היום. כמו כן ההמלצה היא שנשים בהריון יצרכו הרבה פחות, סביב 300 מיליגרם, ובקרב בני נוער מדובר על כמות נמוכה אף יותר, אגב ההמלצה היא שילדים לא יצרכו קפה עד גיל ההתבגרות.

אנחנו צריכים לזכור שבקפאין יש כמה מרכיבים, אשר מעבר לעובדה שהם מעוררים, מה שעוזר לנו להתחיל את היום, הרי שהם גם גורמים להתמכרות ואם אנחנו צורכים כמות גדולה בבת אחת זה יכול להשפיע על ההתנהגות שלנו. כל מי שצפה בסדרה סיינפלד זוכר איך קריימר התנהג כשצרך כמות עצומה של קפה בבת אחת. סביר להניח שאף אחד לא רוצה להגיע למצב כזה.

כתוב/כתבי תגובה