רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

לא מעט זוגות נשואים ולא נשואים, נשים רווקות ואחרות, נאלצים לעבור טיפולי פוריות מסיבות שונות. מדובר בתהליכים לא פשוטים שגובים לא מעט זמן ולא מעט עלויות, שלא נדבר על כל מה שמסביב לכך, בין אם מדובר במתחים, חרדות, התרגשויות ועוד. טיפולי פוריות יכולים לקחת שנים רבות ולא מעט זוגות נאלצו להתמודד עם הרבה מאוד אכזבות לפני שקיבלו את הבשורה המשמחת שהטיפול הצליח.

לצערנו הרב, לא מעט זוגות נאלצו להתמודד עם אכזבה מסוג אחר לגמרי, מדובר באכזבה שנובעת מרשלנות רפואית במהלך ההריון לכאורה תוך כדי טיפול הפוריות. כמו בכל תחום רפואי אחר, גם בתחום של טיפולי פוריות אנחנו יכולים למצוא מקרים של רופאים אשר נהגו בצורה רשלנית, מה שהוביל גם לתוצאות רשלניות של הטיפול, כמובן.

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

למשל, היו מקרים בהם רופאים נתנו תרופות לא נכונות, לא הגיבו בזמן להשפעה לא נכונה של התרופה או הטיפול על המטופלת, לא פעלו על פי לוח הזמנים הנכון וכך הם פספסו מועדים של שאיבות והחזרות, שלא נדבר על ביצוע בדיקות לא נכונות או מקרים גרועים יותר בהם הומתו עוברים שהיה ניתן להשתמש בהם או שהוכנסו עוברים שגויים, כולל כאלה שלא שייכים לאישה.

כעת עולה השאלה, כיצד יש לנהוג במקרים כאלה. לפני כן חשוב לומר, לא כל מקרה בו רופא טועה זו רשלנות רפואית. יש מצבים בהם הרופא פועל בצורה נכונה והטיפול לא הצליח. בשביל להוכיח רשלנות, יש להוכיח שני דברים, ראשית, שהרופא נהג בצורה לא סבירה ולא נכונה על פי מה שאמורים לנהוג במקרה הנ"ל, שנית, שאכן הנזק נגרם כתוצאה מהאופן בו נהג הרופא. ייתכן מאוד שגם הרופא נהג בצורה שגויה, הנזק לא נגרם כתוצאה מכך, ולכן ייתכן והתביעה לא תתקבל.

לכן, במקרים של רשלנות רפואית בטיפולי פוריות יש לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה, עורך דין שמתמחה בתחום של רשלנות רפואית, הוא ישתמש בשירותיהם של מומחים מצד אחד ומצד שני יאסוף את כל החומר של הטיפול על מנת לבחון ולהוכיח שאכן נגרם נזק והוא נגרם כתוצאה מפעולה רשלנית של הרופא.

כתוב/כתבי תגובה