מרפאה וטרינרית

גם בתקופת הקורונה יש מי שמטפל לכם בחיות המחמד

מרפאה וטרינרית

לשמחתכם, למרות ההנחיות וההגבלות שממשיכות להפתיע (ולא ממש לטובה), עדיין ישנה אפשרות לצאת מהבית לטובת קבלת טיפול רפואי לכלב, לחתול ולשאר בעלי החיים. גם בשיאו של משבר הקורונה, תוכלו להמשיך לדאוג, לחבק ולטפל בחיות המחמד שלכם. ממש כמו שאיש לא יכול היה לצפות את התפרצות הנגיף, כך גם אתם לא יכולים לדעת מתי (ואם בכלל), בעל החיים האהוב שלכם יזדקק לטיפול רפואי דחוף.

בעליהם של כלבים וחתולים כבר הספיקו להעיד, כי היו בסיטואציה בה התגלעו לבטים קשים האם לקחת את בעל החיים אל המרפאה הווטרינרית בשל מחלת הקורונה והנחיות משרד הבריאות. למרות שמדובר על תקופה בה כדאי בהחלט להישאר בבתים, זכרו כי אחריותכם היא לדאוג לטיפול ראוי בבעל החיים שלכם.

טיפול רפואי בבעל החיים בתקופת הקורונה

כאמור, מדובר על תקופה מאתגרת, מגבילה וכזו שמצריכה מכם להסתגל למציאות חדשה. גם כאשר אתם רוצים להעניק לבעל החיים שלכם את הטיפול הראוי והאחראי ביותר, יש לעשות זאת תוך התחשבות בהמלצות ובהנחיות הבאות:

  • אל המרפאה הווטרינרית יש להגיע במקרים בהם בעל החיים זקוק לטיפול או חיסון. מקרים שכאלו יכולים לכלול הקאות, שלשולים, פגיעה/פציעה בבעל החיים (ע"י בעל חיים אחר/רכב/חפץ וכדומה), אדישות, חוסר תיאבון, התבודדות ממושכת וכן הלאה.
  • רצוי לתאם את ההגעה אל המרפאה מראש, וזאת על מנת לאפשר מפגשים אינטימיים ככל הניתן ולאפשר בידוד אידיאלי. המוטיבציה היא למנוע מפגשים עם לקוחות אחרים, וכך למזער משמעותית את פוטנציאל ההדבקה.
  • חשוב להדגיש: במידה ואתם נדרשים לשהות בבידוד בעקבות חשיפה לחולה מאומת, אין להגיע למרפאה, גם לא במקרים דחופים. ניתן ליצור קשר או להיעזר בגורם שלישי על מנת שיגיע עם בעל החיים. בבקשה אל תסכנו אחרים.

"אני מגדל את הכלב שלי לבד ואני בבידוד. מה עליי לעשות?"

במקרים שכאלו, חשוב מאוד שלא למנוע מבעל החיים את הטיפול הרפואי. במצב שכזה תוכלו לעשות 2 דברים:

  • האפשרות הראשונה היא לבקש טובה מבן משפחה או חבר. מובן כי יש לתאם זאת בזהירות ולהבטיח כי אין ביניכם מגע (לדוגמא: להוציא את הכלב מחוץ לבית ולתצפת כי אוספים אותו)
  • אפשרות נוספת היא לתאם עם מרפאה שמציעה שירות איסוף בעל החיים. מרפאה שכזו לדוגמא היא מרפאת "הבית הכתום" בנס ציונה. בתיאום מראש, יהיה ניתן לאסוף את בעל החיים ולהחזירו אליכם בתום הטיפול.

טיפול בבעל החיים במציאות כלכלית מורכבת

התפרצות נגיף הקורונה הובילה להתפרצותם של לא מעט אתגרים נוספים. אולי המשבר המדובר והכואב ביותר (אפילו יותר מזה הבריאותי), הוא המשבר הכלכלי. ישנם אנשים המגדלים בעל החיים, שהגיעו למצב בו הם צריכים לקבל החלטה: האם להשקיע או לא בטיפול רפואי דחוף. מדובר על סיטואציה רגשית סבוכה וכואבת, אך גם לה יש פתרון.  בכל אופן אנחנו מציעים ליצור קשר עם המרפאה הוטרינרית ולהציג את פרטי המקרה.

מרפאה וטרינרית בנס ציונה שדואגת לבעלי החיים

מרפאה וטרינרית מומלצת בנס ציונה, מרפאת הבית הכתום, עושה כל שביכולתה על מנת לסייע לבעלי החיים לצלוח את התקופה המורכבת הזו בבריאות איתנה. ד"ר ערן זיו, וטרינר עם ניסיון רב, מגדיל ועושה, ומסייע גם במקרים בהם מתקשים הבעלים בניידות ואף מצויים בקשיים כלכליים.

סביר כי תיענו בחיוב בכל בקשה לסיוע, כי זו דרכו של ד"ר ערן זיו. מרפאה וטרינרית מומלצת אתכם גם ברגעים הקשים. בואו נצלח יחד את משבר הקורונה ונסייע לחברים שאנחנו כל-כך אוהבים להישאר בריאים וחסונים.

לסיכום, איננו יודעים מתי תחלוף לה הסכנה ומתי נוכל לשוב לשגרה מלאה. עד אז נעשה כל שביכולתנו על מנת לדאוג לבעלי החיים ולבני האדם, לשמור על כולם בריאים ככל הניתן ולמצוא פתרונות חלופיים ויצירתיים שיאפשרו לנו לתת את הטיפול הטוב ביותר במציאות מורכבת.

כתוב/כתבי תגובה