אוסטאופתיה ושיפור הבריאות הכללית

רבים סובלים מתופעות של בריאות לקויה שמתבטאות בתסמינים כגון עייפות, מגבלות בתנועת אברים, כאבים לא מוגדרים. במקרים רבים בבדיקות רפואיות שמרניות לא נמצא מקור רפואי ברור שמאפשר להגדיר את הסיבה למיחושים הללו. במקרים כאלה פונים לטיפולי רפואה אלטרנטיבית שמטרתם היא שיפור ההרגשה הכללית. מעטות מתוך שיטות הטיפול האלטרנטיביות מטפלות גם בגורמים לבעיה. אחת משיטות אלו היא אוסטאופתיה שבמקרים רבים מאפשרת לאבחן את הגורמים לתסמינים ולטפל בהם באופן מקומי ללא שימוש במכשירים ובתרופות.

איך מתבצע הטיפול?

אוסטאופתיה משתייכת לתחום הטיפולים המנואליים האלטרנטיביים, בדומה לכירופרקטיקה או לעיסוי רפואי, אבל בשונה משיטות טיפול אגרסיביות יותר, זוהי טכניקה המתבצעת ללא מניפולצית אלא באמצעות טיפול עדין במוקד הבעיה. הטכניקה העדינה מאפשרת לטפל בבני כל הגילים, החל בתינוקות וכלה בקשישים. הטיפול הידני שמתבצע באמצעות טכניקה ייחודית מאפשר לאוסטאופת לאבחן ולתקן בעיות הקשורות לעמוד השדרה ולמבנה השלד, שאותן אי אפשר לזהות באמצעים רפואיים שמרניים.

אוסטאופתיה לשיפור התנועה והתחושה הכללית

אוסטאופתיה מאפשרת לזהות נקודות לחץ מקומיות על עצבים, למשל בפגיעות צוואר כגון 'צליפת שוט', כאבים בגפיים שמקורם בעמוד השדרה ובתזוזה של עצמות הגולגולת, בין השאר בתינוקות לאחר לידה. פגיעה ואפילו זעירה בעצב יכולה לגרום לכאבים ואף לשיתוק, לדוגמה, פגיעה בעצב התעלה הקרפלית משפיעה על יכולת התנועה של האצבעות. באמצעות הטיפול האוסטאופטי אפשרי להשיב את יכולת התנועה של כף היד ולשחרר לחלוטין מכאבים.

בעיות בעמוד השדרה, השרירים ומערכת העצבים יכולות להשפיע גם על התחושה הכללית – תזוזות קלות של מפרקים ועצמות יכולות להפעיל לחץ על השרירים ולהגביל את התנועה, לחץ על עצב מקומי עלול לגרוםbuff לכאבים היוצרים תחושה של חוסר נוחות, תופעות כגון נימול או חוסר תחושה מפריעות מאוד בחיי היום-יום. לחץ שנגרם בשל תזוזת עצמות הגולגולת האחוריות יכול לחסום מעבר נוזלים וכלי דם הנושאים אספקת חמצ visit.

שחרור החסימות הללו מאפשר את הזרימה התקינה לאברי הגוף שיכולים לשקם עצמם ולחזור לתפקוד מלא. מכיוון שאוסטאופתיה היא תחום הוליסטי מוענקת חשיבות לאורח החיים הבריא שמסייע לגוף להשתקם. תזונה בריאה, שינוי הרגלים כגון שיפור היציבה ותרגילי התעמלות מחזקים מספקים את הכלים הדרושים לשמירה על בריאות מערכות הגוף ועל תוצאות הטיפול.

האם טיפול אוסטאופטי יכול לרפא?

טיפול אוסטאופטי מסייע בשיפור איכות החיים ויכול למנוע את הצורך בטיפולים מסובכים יותר. זהו תחום המתמקד בבעיות שמקורן בעמוד השדרה והשלד, הגורמות בין השאר לפגיעה במערכת העצבים וביכולת התנועה. ישנן בעיות רפואיות שאינן בתחום האוסטאופתיה ובמקרים כאלה האוסטאופת יכול להפנות את המטופל לרופא המתאים.

כמו כן, זהו ענף אלטרנטיבי המלווה מצבים שמחייבים טיפול רפואי, כגון פגיעות חמורות בשלד. במקרים שבהם משלבים טיפול אוסטאופטי ורפואי יש צורך ליידע את הרופא המטפל על הטיפול האלטרנטיבי. כמו כן, לעתים יש להציג לאוסטאופת מסמכים שמסייעים לאבחון ולטיפול הנקודתי כגון צילומי רנטגן או CT.

במצבים שבהם אין מדובר בבעייה רפואית הניתנת לזיהוי אלא בתחושת עייפות, נימול, או כאבים לא ברורים, אוסטאופתיה יכולה לשחרר את החסימה הפיזית ועל ידי כך לשפר באופן משמעותי את תחושת המטופלים כאשר בדרך כלל אפשר לחוש בשיפור לאחר כמה טיפולים.

כתוב/כתבי תגובה