אורולוגיה אונקולוגית – מתי נפנה אל אורולוג מומחה באונקולוגיה.

לא מעט גברים ונשים, מוצאים את עצמם מתמודדים עם בעיות שמחייבות בדיקות וטיפולים אצל אורולוגים. מדובר על בעיות באיברי מערכות השתן, כולל כליות, שופכנים, שלפוחית שתן ושופכה. גברים פונים לאורלוג, כאשר הבעיה איננה קשורה רק לאיברי מערכת השתן אלא גם לאיברי הרבייה שלהם.

בעיות אלו יכולות להתגלות במצבים שונים, כאשר לרוב הן מתפתחות בגילאים מאוחרים יותר. במקרים רבים, הבעיות הן מקומיות ויכולות לנבוע מדלקת או זיהום נקודתי, אשר בעזרת טיפול נכון אפשר לפתור את הבעיה. אך יש מקרים בהם מדובר בבעיות הרבה יותר מורכבות אשר מחייבות טיפול משמעותי יותר.

כך למשל, כאשר מתברר שמדובר בבעיה אונקולוגית, כלומר, מדובר על סרטן באחד האיברים שציינו. אז יש צורך לפנות אל אורולוג מומחה שיכול לאבחן את הבעיה וידע כיצד לטפל בה בעזרת טיפול מקצועי ומדויק. חשוב להבהיר, ישנם מקרים בהם האורולוג אליו פונים, יפנה אל אורולוג שמתמחה באורולוגיה אונקולוגית. כלומר יש לו התמחות בתחום זה ולכן עדיף שהוא יקבע את תוכנית הטיפול.

מתי נפנה לאורולוג מומחה בתחום האונקולוגיה?

במקרים רבים, החשד יעלה הרבה לפני שמגיעים אל רופא מומחה. בין אם זה אם מרגישים כאבים, לחצים, צריבה או כל דבר אחר שהוא שונה מהרגיל במערכת השתן, בפרט כאשר מבקשים להתפנות.

אם לא מקפידים לפנות אל אורולוג מומחה כמה שיותר מהר, אז המצב עלול להחמיר, בין אם זה אומר שיהיה קשה מאוד לבצע את הפעולה עצמה או אם מבצעים אותה ומגלים שהשתן מעורבב בדם. במקרים מסוימים זה גם יכול להשפיע על היבטים אחרים ולא רק על מתן שתן. באופן טבעי, יהיה נכון לפנות אל רופא כמה שיותר מהר, כשהבעיה עדיין קטנה.

הרופא יבחן את המצב לא רק על פי מה שנתאר לו, אלא גם בעזרת בדיקות וצילומים, בין היתר הוא יבצע ביופסיה במקום, יבקש דגימת שתן, דגימת דם, בדיקות אולטרסאונד ובדיקות הדמיה אחרות, וכן ירצה לבחון את המקום בשביל לראות אם יש בו שינוי מסוים (התנפחות, אדמומיות ועוד).

כיצד בוחרים אורולוג מומחה?

אפשר לפנות אל אורולוג מומחה דרך קופת חולים, אך אם מדובר בעניין דחוף אז מוטב לבחון את האופציה את אורולוג פרטי. כך אנחנו נוכל לקבל תור בהקדם ולהתחיל בתוכנית הטיפול כמה שיותר מהר. על מנת שנוכל לחסוך בעלויות, אפשר לבחון את האופציה של שימוש בפוליסת בריאות פרטית לשם כך.

בכל מקרה, יש לבחון את תחומי ההתמחות של הרופא, עד כמה הוא נחשב מוכר בתחום, האם יש לו שם חיובי והאם נחשב מומלץ בעיניי מטופלים אחרים. חשוב לבדוק איזה סוג טיפולים הוא יכול לספק לנו וכמובן מה הזמינות שלו לבצע את הטיפול כמה שיותר מהר, מבלי שנצטרך להמתין זמן רב.

כתוב/כתבי תגובה