איך לבחור מטפלת סיעודית פרטית לקשישים?

שגרת החיים לא תמיד מאפשרת לנו לעשות את כל מה שאנחנו מתכננים. לחלק מהדברים שאנחנו רוצים אין לנו מספיק זמן ולעיתים אנחנו גם לא מוצאים זמן כדי לטפל בקרובי משפחה קשישים.  אחד הפתרונות הכדאיים במצב כזה הוא להיעזר במטפל סיעודי מיומן ומנוסה שיסיע בנטל ויעלה את איכות חייו של הקשיש. שירותי סיעוד מקצועיים ואיכותיים הינם מצרך מבוקש בקרב משפחות רבות ולא נדיר לראות קשישים מלווים על ידי מטפל שמסייע לו בשגרת חייו.

אבל איך מוצאים את המטפל הנכון, ואיך יודעים שהוא מיומן ומנוסה כמו שהבטיחו לנו. ישנם מספר כללים אשר בהחלט יכולים לסייע לנו להגיע להחלטה הנכונה.

 אז מה כדאי לבדוק

בשלב הראשוני בבואנו לבחור מטפלים סיעודיים אמינים ומנוסים עלינו לדבר עם המטופל ולהסביר לו את הצורך שלנו להביא מישהו זר שיעזור לנו לטפל בו. צריכה להיות שקיפות מלאה והקשבה מרבית. לאחר שנושא זה הובהר וקיימת הסכמה מצדו של המטופל ניתן לגשת להמשך התהליך. השלב השני הינו פניה לחברה מקצועית אשר מעסיקה מטפלי סיעודיים. מומלץ לחפש ברשת האינטרנט אבל כדאי גם לשאול מכרים וקרובים במידה ויש להם ניסיון.

את המטפל יש להתאים בכמה בחינות עיקריות:

  • שפה – חשוב מאוד שהמטפל ידבר בשפה של המטופל וכך התקשורת שלהם תהיה נכונה וקלה.
  • מגדר – ישנם מטופלים שיעדיפו מטפל בן מינם. בדרך כלל זה גם מה שנהוג לעשות.
  • הכשרה – מטופלים שונים זקוקים לטיפולים שונים .לכן יש לוודא כי המטפל מוכשר להענקת הטיפולים הרפואיים הנדרשים. למשל נתינת זריקות במקרה הצורך וכדומה. אין דרישה להכשרה רפואית גרידא אך כדאי שהמטופל יהיה בעל ניסיון בנושא.
  • כדאי מאוד לערוך פגישה בנוכחות המטפל והמטופל עוד לפני יום העבודה הראשון של המטפל הסיעודי. זאת על מנת לבדוק את השטח ולראות אם יש התאמה.

טיפול פרטי

כדאי לבדוק את האפשרות לטיפול על ידי עובד סיעודי פרטי. ישנן כמה וכמה סיבות טובות לשקול זאת. מטפל פרטי יהיה לרשות הקשיש לאורך כל השבוע ללא מחויבויות אחרות. הוא גם יוכל ללוות את הקשיש לסידוריו השונים ולספק לו חיי שגרה נוחים ובטוחים.

 

 

כתוב/כתבי תגובה