דיור מוגן

הקשר בין דיור מוגן לאורח חיים בריא

קשישים רבים, המגיעים לגיל הפרישה מתחילים לחשוב על פתרונות דיור עבור עצמם. בדרך כלל הבית הופך להיות ריק, בני משפחה פחות מגיעים לבקר ותחושת הבדידות עולה. פתרון מושלם לתופעות אלו הוא מעבר לדיור מוגן, העוזר בצורה ישירה לאורח חיים בריא ומעניין. אז מהו דיור מוגן? אך דיור מוגן תורם לאורח החיים ושגרת היום? המשיכו לקרוא וקבלו את כל התשובות:

נושא הדיור מוגן תפס תאוצה משמעותית בשנים האחרונות וזאת בעיקר בזכות תוחלת החיים העולה מידי שנה. קשישים רבים מגיעים לגיל פרישה ומתחילים לחפש פתרונות אך לשפר את חייהם ולעשות את שגרת החיים שלהם מעניינת. דיור מוגן מביא פתרון מעולה בדיוק לתופעות אלו.

דיור מוגן

מהו דיור מוגן?

דיור מוגן הוא בית הורים המיועד לאוכלוסיית בני הגיל השלישי. בשונה מבתי הורים רבים, דיור מוגן מתאים לקשישים עצמאיים לחלוטין, כאלו שאינם זקוקים לעזרה או תמיכה קבועה של מטפל או איש מקצוע אחר. דיור מוגן הוא בית הורים יוקרתי, בסטנדרט גבוה מכל הבחינות כגון לובי מפואר, דירות מאובזרות, פעילויות שונות לרווחת הדיירים, צוות רפואי ועוד. ברוב המקרים בתי דיור מוגן נבנים בחשיבה ותוך כדי התחשבות באוכלוסיה העומדת להתגורר בו ולכן היום ניתן לראות בתי דיור מוגן רבים הממוקמים ממש ליד צירים מרכזיים, מקומות בילוי, תחבורה ציבורית וכדומה.

הקשר בין דיור מוגן לאורח חיים

בזכות היוקרה והסטנדרט הגבוה מוסדות דיור מוגן מצליחים לשפר משמעותית את חייהם של הקשישים בייחוד כאשר מסתכלים על שני ההבטים הבאים:

  1. אורח חיים בריא
  2. אורח חיים מעניין

מוסדות דיור מוגן רבים מאמינים בצורה ישירה בשגרת חיים מעניינת עם המון פעילות, כזו הגורמת למוח לפעול. פעילויות הרווחה שהנהלת הבית מפיקה תורמת לשמחת החיים של הקשיש ויוצרת לולוח זמנים מעניין בנוסף, פעילויות אלו מצמצמות משמעוית תחושת בדידות ודיכאון. בין פעילויות אלו ניתן למצוא טיולים מעניינים בארץ, פעיוליות העשרה, סדנאות והרצאות מעניינות, לימודים אקדמאיים או תעודה, יצירת אומנות, פעילות עם המשפחה וחברים (בעיקר בחגים ושבתות) ובאופן כללי כל פעילות העוזרת לקשיש לשפר את חייו מתקבלת בברכה.

הקשר לאורח חיים בריא בא ליידי ביטוי גם בפעילויות הנ"ל אך גם בשגרת היום-יום של הקשיש. שגרת היום-יום של הקשיש בדיור מוגן מתקשרת ישירות לאורח חיים בריא. חדרי אוכל עם תפריט מזין ומותאם לבני גיל הזהב, מתחם בריכה העוזר לקשישים לעשות פעילות ארוביות ואנארוביות, פעילויות ספורטיביות המיועדות בדיוק לגיל האוכלוסיה ותפיסת חיים כוללת המאמינה באורח חיים בריא.

שרותים בסיסיים בדיור מוגן

למרות כל הפאר והיוקרה חשוב לזכור כי דיור מוגן הוא בית הורים. בזכות עובדה זו דיור מוגן מחוייב לשרותים בסיסים לדיירים בו. בין שרותים אלו ניתן למצוא שרות רפואי בשעות היום והלילה, שרותי אחזקה במידה ומשהו נשבר או ניזוק בדירה, שרותי אבטחה ולאחרונה שרותי סיעוד לקשישים שהגיעו למצב סיעודי בעקבות גיל מבוגר.

כתוב/כתבי תגובה