מנוף סיעודי – למה הוא משמש?

השימוש במנוף סיעודי נעשה כאשר המטופל אינו יכול להרים את עצמו בצורה עצמאית. זוהי הצורה הנוחה ביותר, לכל הנוגע בדבר, בעבור הרמת המטופל והעברתו ממקום למקום. כאשר אדם מגיע למצב בו הוא מוגדר, במצבו הנוכחי, כסיעודי יתכן ויהיה עליו להסתייע גם בעזרת מנוף סיעודי, בסיוע מטפל, אח או רופא שיעזרו לו להשתמש במנוף.

 

אלו הם השימושים של מנוף סיעודי

העלאה והורדה מהמיטה

מקרים רבים של שימוש במנוף סיעודי קורים כאשר אנשים שאין להם היכולת להתרומם בכוחות עצמם זקוקים להרמה בעלת כוח גדול ובזהירות. השימוש במנוף מאפשר את תזוזת המטופל ללא כאבים ובאיטיות אותה הוא צריך בכדי לעבור בבטחה מהמיטה ואל כיסא הגלגלים ולהיפך.

 

חולשה של הגפיים התחתונות

בין אם זו חולשה של הרגליים או בין אם זה חוסר יכולת התזוזה שלהן, חלק משימושיו של המנוף הוא להעביר אדם ממקום למקום. גם אם זה לגשת לשירותים, להתקלח או לעבור לשבת על כיסא נוח. המנוף בא להחליף בן אדם שאין צורך שיתיש את כוחו בסיוע לעתים תכופות מאוד בהרמת אדם שאין ביכולתו לעזור.

 

תנועה בין חדרי הבית

ישנם מנופים הניתנים להתקנה בבית והם מותקנים מן התקרה ולאורך כל אזורי הבית. אפשרות התקנה זו מאפשרת לאנשים רבים שאין ביכולת להתנייד ברחבי הבית את האפשרות הממשית לשבת על ערסל המותקן על מנוף ולסייר ברחבי הבית ללא כל בעיה. מנופים אלו חיוניים מאוד עבור אלו הנמצאים בבית ומבקשים את עצמאותם בביתם.

 

לסיכום,

מנוף סיעודי הוא בין המכשירים שיותר חיוניים בעולם הסיעוד ולאנשים שזקוקים לסיוע מהסוג הזה. ישנם שימושים רבים ושונים למנוף הסיעודי אך בסופו של דבר הוא מסייע לתנועה, להעברה ולבטיחות המטופל.

כתוב/כתבי תגובה