ניתוח אף

ניתוח אף לגבר ולאישה

אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בתחום של ניתוחים פלסטיים, הוא ניתוח אף לגבר ולאישה. מדי שנה כשבוחנים אילו ניתוחים מתבצעים הכי הרבה, הרי שניתוח זה זוכה בדרך כלל במקום הראשון ויש לכך הסברים שונים.

ראשית, זה ניתוח פשוט וקל, בדרך כלל אחרי יום-יומיים אפשר לחזור הביתה, שנית, זה ניתוח שגם גברים וגם נשים יכולים לעבור, להבדיל מניתוחי חזה למשל שמיועדים רק לנשים, שלוש, מדובר בניתוח שניתן לעבור אותו בגילאים שונים, להבדילניתוח אף מניתוחים שמחייבים להמתין עד גיל 18, הרי שניתוח אף אפשר לעבור עוד קודם. זו גם הסיבה שלא מעט בני נוער מבקשים לעבור ניתוח אף בתקופת הקיץ בשביל להגיע אל שנת הלימודים הבאה עם אף מסודר.

למה אנשים עוברים ניתוח אף?

ברמת העיקרון, יש לכך שתי סיבות עיקריות, הראשונה, מי שנולד עם אף גדול מדי מבקש לחתוך אותו כך שהוא יהיה בגודל סביר. סיבה שנייה, הרבה פעמים האף לא סימטרי ביחס לפנים, הוא לא עומד ישר, והוא כאמור גדול מדי. לכן אין ברירה אלא לסדר אותו.

ניתוח אף כאמור, הוא ניתוח מאוד פשוט וקל. בהתחלה, עוד לפני שהמנתח שולף את האיזמל, הוא מבצע תהליך של הדמיה בשביל להראות למטופל או למטופלת כיצד האף החדש שלהם ייראה, לאחר מכן הוא מסביר להם כיצד הוא מבצע את הניתוח, מהיכן הוא ייגש אל האף, האם זה יהיה מהנחיריים, מהחיבור שבין האף למצח, מהלסת. זה תלוי במבנה של האף וכן עד כמה הניתוח אמור להיות מסובך או פשוט.

כמו שציינו, התהליך הוא יחסית קל, ניתוח סטנדרטי לא אמור להימשך יותר משעתיים שלוש, ואולי מעט יותר. ניתוחי אף נערכים במרפאות לרפואה פלסטית ברחבי הארץ וכן בבתי חולים. יש מקרים בהם קופת חולים וכן חברת הביטוח משתתפות בהוצאות. במידה ולא, הרי שניתן לשלם לרופא פרטי על מנת לקבוע תור ולבצע את הניתוח.

לפני סיום חשוב לומר, בטרם אתם מחליטים לעבור ניתוח אף, רצוי מאוד שתבחנו את האופציות שעומדות בפניכם ורק אז תקבלו החלטה היכן לעבור אותו.

 

 

כתוב/כתבי תגובה