טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז

טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז

טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז

כבר כמה שנים שהנושא של טיפול בהפרעות קשב וריכוז נמצא בכותרות. אך נראה שהכדורים המכילים כימיקלים, הגורמים למגוון של תסמינים ותופעות לוואי, שהיוו את הטיפול המוביל אם לא הבלעדי לבעיה, הוחלפו בטיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז. מהי אותה הפרעה בדיוק, איך מזהים אותה, ואיך אפשר לטפל בבעיה בלי אותן תרופות?

מה זו הפרעת קשב וממה היא נובעת?

הפרעת קשב וריכוז היא קודם כל מצב רפואי, ומשרד הבריאות הגדיר אילו רופאים יכולים לטפל במצב הזה – נוירולוגים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים ורופאים להתפתחות הילד. המקור של הבעיה היא במצב של תת עוררות מוחית. זהו דבר מולד, אשר ב-80% מהמקרים זה רץ במשפחה.

מה שמאפיין את אותם אנשים הסובלים מהמצב הזה הוא שקשה להם לשמור על חוט המחשבה וכתוצאה מזה הם מוסחים בקלות. בנוסף, לחלק מהם יש נטייה לתזזיתיות יתר, בין אם זה בראש ובין אם זה בגוף. מדובר בחוויית חיים ולא במחלה. 

אדם שחי עם זה בעצם יודע ומרגיש שיש דברים שמאוד קל לו לבצע אותם, אבל יש גם הרבה דברים שמאוד קשה לו איתם. מה שקובע זה כמה עוררות יש במשימה ולכן זה לא קשור לכמה אותו אדם חכם או מה רמת המשכל שלו. אנשים כאלה בדרך כלל מרותקים מדברים חדשים אבל הם גם ממצים אותם מאוד מהר. הם מרגישים שהם הבינו ולמדו הכול תוך זמן קצר.

איך מטפלים בעזרת טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז?

בשונה מהטיפול הקונבנציונלי, טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז נעשה בעזרת צמחים. למשל, יש שיטה שמוכיחה את עצמה שוב ושוב הנקראת טיפול בעזרת פרחי באך. כמובן שיש עוד כל מיני שיטות נוספות לטפל, אבל הדבר הכי חשוב הוא להתאים טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז לפי המצב האישי של כל מטופל, זאת ניתן יהיה לעשות על ידי חקר אישיותו והתנהגותו, תשאול אישי וסביבתי.

כתוב/כתבי תגובה