טיפול טבעי בצרבת

טיפול טבעי בצרבת

טיפול טבעי בצרבת

צרבת היא מצב שבו האדם מרגיש מעין הרגשת בעירה בוושט, בשל עלייה של מיצי קיבה מהקיבה לוושט. לעיתים הצרבת תגרם בעקבות עיוות של הוושט. אדם יכול לחוש כאבי צרבת באופנים שונים. כך לדוגמא: אדם הסובל מצרבת יכול לחוש אי נוחות באזור הגרון, דקירות, תחושת שריפה ברמות שונות וכאבים שונים שאף יכולים להקרין עד לגרון, לצוואר או לאף ולאזנים. מדובר ללא ספק בהרגשה לא נעימה כלל אשר מסבה הצרבת ולכן, אדם שסובל מצרבת חייב לקבל טיפול מידי למצבו אצל נטורופטית מוסמכת.

צרבת- כיצד היא נוצרת?

בין הקיבה לוושט ממוקם שריר אשר קרוי: שריר הוושט. כאשר האדם אוכל, שריר זה נפתח על מנת לאפשר לאוכל לעבור לקיבה. לאחר שהאדם מסיים את תהליך הבליעה, השריר נסגר בכדי שמיצי הקיבה לא יחזרו לכיוון רקמת הגרון. כאשר אדם סובל מצרבת הוא בעצם סובל מחומצות קיבה אשר עולות חזרה לכיוון הגרון, בשל החלשות השריר שאמור לסגור את הוושט או בשל סגירה לקויה של שריר זה. מצב זה נקרא גם ריפלוקס והוא נגרם לא פעם כתוצאה מאורח חיים לקוי. בעוד שלא מעט אנשים בטוחים שהסיבה בגינה הם סובלים מצרבת היא אכילת מאכלים בעלי עודף חומציות, הרי שלא פעם דווקא מצב של תת חומציות בקיבה הוא זה שגורם לצרבת.

טיפול טבעי בצרבת

ראשית כל, כמעט כל מטפל טבעי שתגיעו אליו יאמר לכם שצרבת קשורה באופן מהותי לאורח החיים שלכם ולכן, עליכם לשנות אורח חיים. שינוי אורח חיים יכלול בו: שינוי תזונתי, הימנעות ממזונות לא בריאים וצריכת מזונות בריאים, הימנעות משתייה, עישון ואלכוהול, ירידה במשקל ועוד. מעבר לשינוי אורח חיים, ניתן להגיע למטפל טבעי על מנת לאבחן את הצרבת ומקור הצרבת. לאחר האבחון ניתן יהיה להתאים לאדם הסובל מצרבת טיפול טבעי בצרבת באמצעות צמחי מרפא מיוחדים מסוימים אשר ידועים כמאזני חומציות ומחזקי מערכת העיכול. ישנם לא מעט צמחי מרפא המסייעים לתהליך ריפוי יסודי של מקור הצרבת שהאדם סובל ממנה וכן, מקלים על התסמינים השונים של הצרבת. כאשר בוחרים במטפל טבעי מתאים, ניתן להקל על הצרבת ולרפא אותה באופן הרמטי ואיכותי.

כתוב/כתבי תגובה