מטפלת לתינוק

איך תמצאו מטפלת עם נסיון רב?

אחת הבעיות הגדולות של כל הורה לתינוקות או לילדים קטנים היא, כיצד מוצאים מטפלת עם ניסיון, מטפלת לתינוק שאפשר לסמוך עליה, כזו שניתן להפקיד בידיה את המטלה של שמירה על הילד, כשההורים בעבודה.

אומנם, עם השנים אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר מטפלות, מהסיבה הפשוטה שקיימת עלייה בדמוגרפיה ולא מעט נשים בוחרות לעסוק כמטפלות בין אם זה בתור קריירה ראשית ובין אם זה בתור קריירה משנית. בכל זאת, זה עדיין לא פשוט למצוא מטפלת שאפשר לסמוך עליה שתשמור על הילד בצורה מקצועית ויסודית.

לפני שנציג כמה נקודות כיצד אפשר למצוא מטפלת עם ניסיון, חשוב להבהיר, מטפלת זה לא בייביסיטר, לא מדובר במישהי שאמורה לשמור על הילד שלוש ארבע שעות ביום כשההורים יוצאים והילד ישן. מדובר על עבודה שנמשכת לפחות 7-8 שעות, לרוב זה מתבצע במהלך היום, מה שאומר שהילד ער ופעיל, המטפלת אמורה לא רק לשמור על הילד אלא גם להבטיח שהוא יאכל טוב, ישן, לעיתים אפילו היא צריכה לקלח אותו, היא אמורה לשחק ולעשות איתו פעילויות שונות, בבית ומחוצה לו.

כיצד מוצאים מטפלת

האופציה הראשונה היא לקבל המלצות וחוות דעת של הורים אחרים. אין חכמים כבעלי ניסיון. אז אפשר לפנות להורים שהשתמשו בשירותי מטפלות בעבר או כאלה שמשתמשים בשירותיה של מטפלת מסוימת בהווה. אפשר לקבל מהן המלצות ולהחליט מי מתאים ומי לא.

אופציה שנייה, להיעזר באינטרנט. הורים שלא מכירים מטפלות מהאזור, יכולים לפנות אל חוכמת ההמונים באינטרנט ולקבל חוות דעת מגולשים שונים. חשוב לבדוק מי הם הממליצים והאם יש על מטפלת מסוימת כמה המלצות. מן הסתם, אי אפשר להסתפק רק בהמלצות, צריך גם לדבר עם המטפלת ולקבוע אם היא מתאימה או לא.

אופציה שלישית, להיעזר בגננות. ישנן לא מעט גננות שיודעות איפה אפשר למצוא מטפלות טובות. אז ניתן לפנות לגן באזור ולברר. יש מקרים בהן סייעות של גן, הן גם מטפלות בשעות אחר הצהריים, מוטב לבדוק זאת.

בכל מקרה, אחרי שאתם מקבלים המלצות וחוות דעת, תשבו עם המטפלת לשיחה ותבדקו אם היא מתאימה לכם.

 

כתוב/כתבי תגובה