מולטי פוקל

מולטי פוקל –למי הם יכולים להתאים?

אחת הבעיות הקשות ביותר של אנשים שמרכיבים משקפיים לקריאה ולראייה רחוקה היא, שהם כל הזמן צריכים להחליף ביניהם. הם נדרשים בכל פעם לעבור מזוג אחד לזוג אחר, בוודאי כשהם לא נמצאים בבית או במבנה סגור אחר.

המקרה הקלאסי הוא אנשים שיוצאים לקניות נניח, אז הם צריכים לקחת את המשקפיים לקריאה בשביל לראות את המוצר ואת המחיר או כל דבר אחר שקשור אליו, וחוץ מזה הם צריכים לקחת איתם את המשקפיים עבור ראייה למרחק בשביל שיוכלו לנהוג או ללכת בצורה בטוחה. זה יוצר אי נוחות, וטרחה מיותרת.

מולטי פוקל

הפתרון הוא שימוש בעדשות מולטי פוקל אשר מאחדות למעשה בין שני סוגי העדשות. מדובר על עדשות אשר מכילות למעשה גם אפשרות של קריאה, ראייה מקרוב וכן אפשרות של ראייה למרחק. אפשר גם להשתמש בעדשות מולטי פוקל בתור משקפי שמש, כך שהמשקפיים גם יהיו כהות ויתאימו להגנה מפני השמש וגם יהוו משקפי קריאה לכל דבר.

לפני שנענה על השאלה, עדשות מולטי פוקל למי זה יכול להתאים, צריך לומר שהמחיר של עדשות אלו, הוא מן הסתם גבוה יותר מאשר של עדשות רגילות, אך אם אנחנו בוחנים את הנתון של המחיר, עלינו לזכור, שמדובר בעדשות שחוסכות מאיתנו את הצורך לרכוש שני זוגות משקפיים, אז בחשיבה לטווח ארוך, זה הרבה יותר משתלם.

למי זה באמת יכול להתאים?

בדרך כלל, ההמלצה לרכישת עדשות מולטי פוקל ניתנת לאנשים מעל גיל ארבעים שהמספר שלהם בעיניים התייצב פחות או יותר. ההנחה היא שמתחת לגיך, המספר עדיין יכול לנוע כלפי מעלה, ואין טעם בכל פעם להחליף את העדשות.

חוץ מזה, המחקרים מראים שאחרי גיל ארבעים מתחילים לראות מטושטש יותר מקרוב, ולכן אם משתמשים במשקפיים למרחק, אז יש צורך להתחיל גם להשתמש במשקפים לקריאה, לכן הפתרון הטוב ביותר הוא לאחד ביניהם באמצעות משקפי מולטי פוקל.

נקודה נוספת שצריך לזכור היא, במהלך החיים שלנו, בוודאי במהלך החיים הבוגרים, אנחנו משתמשים יותר ויותר בדברים שיכולים להשפיע על יכולת הראייה שלנו מקרוב. בין היתר מדובר על קריאה, צפייה בטלוויזיה, שימוש במחשבים, תפירה או כל דבר אחר. זה נכון הן לעבודות בבית והן לעבודות במשרד או בכל מקום אחר. מכאן שאנחנו יכולים להניח שהראייה שלנו רק תלך ותדרדר עם הזמן.

צריך לזכור, בניגוד למצבים אחרים בחיים, ברגע שאנחנו מרכיבים משקפיים, הראייה שלנו לא תשתפר עם הזמן. מי שמרכיב משקפיים, יכול לשים לב לכך שתוך זמן קצר, הוא לא יכול בלעדיהם, העיניים כבר לא במצב שהן יכולות לראות באופן תקין מבלי להיעזר במשקפיים או עדשות מגע. לכן, ברגע שאנחנו נמצאים במסלול שמוביל למספרים גבוהים בעדשה, מוטב שאנחנו כבר נשחה בו בצורה טבעית עם עדשות מולטי פוקל.

כתוב/כתבי תגובה