עדשות מגע מולטיפוקל

עדשות מגע מולטיפוקל – איך זה עובד

נושא של לקויות ראיה מוכר לאנשים רבים בין אם מדובר על בעיות בראיה למרחוק ובין אם לראיה מקרוב, והפתרון יכול להגיע בצורה של משקפי ראיה או עדשות מגע. אך יש אנשים בעיקר כאשר מגיעים לגיל מסוים המתמודדים עם לקות משולבת של ראיה למרחוק וגם בראיה לקרוב. במקום להיעזר בשני זוגות משקפיים יש פתרון שנקרא מולטיפוקל שכולל משקפיים אליהם הצטרפו עדשות מגע מולטיפוקל – איך זה עובד?

מה זה בכלל מולטיפוקל?

מולטיפוקל זה למעשה פתרון לאנשים הסובלים מלקות ראיה משולבת, זאת אומרת אנשים המתמודדים עם לקות ראיה הקשורה לראיה מרחוק וראיה לקרוב.  מולטיפוקל זה משקפיים בעלי עדשות מיוחדות אשר מחולקות למוקדים שונים כאשר כל אזור יוצר תיקון ללקות ראיה אחרת. אזור מסוים בעדשה מתייחס לראיה מרחוק, אזור נוסף מתייחס לטווח בינוני – ביניים ואזור נוסף לטווחי קריאה שלרוב הם קצרים. בשנים האחרונות התפתח מאוד גם הנושא של עדשות מגע מולטיפוקל.

עדשות מגע מולטיפוקל – איך זה עובד?

משקפים עם עדשות מולטיפוקל (או עדשות מגע עם צילינדר) מתבססות על כך שעל ידי תנועת העין שלנו נסתכל דרך אזורים שונים בעדשה אך בעדשות מגע הדבר הינו מעט אחר משום שכאשר אנו מזיזים את העין העדשה זזה גם כן ולא נשארת באותו מקום כפי שקורה במשקפיים. הפתרון לנושא הוא על ידי שימוש בעדשות שונות בכל עין, בעין אחת יש עדשה המתאימה למרחק ובעין שניה עדשה המתאימה לקרוב, שיטה זו מתבססת על נפלאות המוח אשר יודע לאזן את הדברים. שיטה נוספת מתבססת על תהליך טבעי של התכווצות והתרחבות האישונים העדשה מבנויה משלושה מעגלים למרחקים שונים וגם פה בעזרת המוח מתבצעות התאמות מיוחדות. בכל הרכבה של עדשות מגע מולטיפוקל חשוב לקחת בחשבון שצריך תקופת הסתגלות.

 

כתוב/כתבי תגובה