קוד משרד הבריאות בכניסה לבית אבות

מהו קוד משרד הבריאות בכניסה לבית אבות?

קוד משרד הבריאות בכניסה לבית אבות

ישנם מטופלים הזקוקים לעזרתו של בית אבות מקצועי אשר יוכל להעניק להם את ההשגחה הרפואית הנחוצה. זאת בנוסף למגוון רחב של פעילויות לקשישים המחכות להם במקום: ערבי שירה, הופעות, ריפוי בעיסוק ועוד. העניין הוא שלא כל משפחה יכולה לאפשר לעצמה לממן מימון מלא את שהייתו של יקירה בבית האבות. למרבה המזל, בימינו ישנו פתרון מימון שיכול לסייע בכך.

קוד משרד הבריאות – נעים להכיר

קוד משרד הבריאות הוא קוד הניתן במיוחד למטופלים בעלי קשיים כלכליים. למעשה, המטופל מקבל מימון חלקי עבור שהייתו בבית האבות, כך שהמשפחה שלו יכולה לעמוד בהוצאות. לא כל אחד יכול לקבל את הקוד הזה, ויש צורך להגיש שורה ארוכה של בקשות ואישורים. לפיכך, לפני הכול כדאי לבדוק את הזכאות לקוד. לפני הכול כדאי לקבל ייעוץ לבדיקת קוד משרד הבריאות על ידי אנשי מקצוע. ניתן, למשל, לפנות ליועצת גריאטרית שיש לה ידע רב בנושא.

מי יכול לקבל את הקוד?

על מנת לקבל קוד ממשרד הבריאות, יש צורך לעמוד בכמה קריטריונים:

  • לשכת הבריאות יכולה להגדיר את המטופל כחולה סיעודי או תשוש נפש – חולה סיעודי הוא אדן המוגבל בתנועותיו וזקוק לעזרה בביצוע פעולות בלתי מורכבות כמו אכילה, רחצה או שליטה בסוגרים. תשוש נפש מוגדר כמטופל בעלי ירידה קוגניטיבית, דוגמת בעיות בזיכרון או קשיי התמצאות.
  • הצגת המסמכים הדרושים – חשוב לספק חוות דעת רפואית על המצב הנוכחי של החולה, מסמכים המעידים על כך שמשפחתו של המטופל יכולה לעמוד בהוצאות, וכן הצגת אישורים שונים כמו שומות מס או ביטוח לאומי החתומים על ידי עורך דין.
  • בית אבות מורשה – ברגע שהמטופל מקבל את הקוד, הוא רשאי להירשם לאחד המוסדות המוכרים על ידי בית האבות.

מתי אפשר להעביר את המטופל לבית האבות

המטופל רשאי לעבור לבית האבות רק לאחר קבלת הקוד. עם זאת, במקרים חריגים שאינם סובלים דיחוי, קיימת אפשרות להעביר את המטופל בטרם קבלת הקוד. לשם כך יש צורך להציג אישור מהרופא או מהמוסד הרפואי. עם זאת, במקרה זה משפחתו של המטופל תהיה מחויבת להשתתף ותחויב בהוראת קבע.

כתוב/כתבי תגובה