מבחן מימד

בעבר הרחוק ההוא, אי שם בימי התיכון העליזים, השקענו את רוב מאמצינו בחיפוש אחר הריגושים והחוויות: הלכנו למסיבות, בילינו בים, התנסינו באהבות הראשונות… רק לדבר אחד לא היה לנו כוח, זמן, ומוטיבציה: כן כן, ניחשתם נכון: אנחנו מדברים על לימודים.

אוקי, היו גם כאלה שארגנו את חייהם בסדר עדיפויות הפוך: קודם כל לימודים, והחיים עצמם יכולים לחכות. יכול להיות שקצת ריחמנו אז על המסכנים, אבל עכשיו, כאשר שנות התיכון הפכו לזיכרון מתוק, וכולם פתאום מצפים מאיתנו להפוך למבוגרים האחראיים, אין מנוס מלעשות חשבון הנפש. זהו הרגע בו אנחנו מבינים שעתיד של הצלחה, סיפוק ומימוש עצמי מתחיל על ספסל הלימודים במוסד אקדמי, הדורש מאיתנו להציג הוכחות לכשרות המנטלית שלנו ללימודים (או במילים אחרות, תעודת הבגרות). זוהי גם נקודת הזמן שבה עולות אצל רבים מאיתנו חרטות על כך שלא השקענו קצת יותר בבגרויות.

רגע אחד, חכו שניה עם האשמות ורחמים עצמיים. את המושג LATE BLOOMING מכירים? ובכן, רק שתדעו: חלק גדול מאנשים שעשו היסטוריה, הצליחו בגדול, התפרסמו ואף שינו את העולם, היו תלמידים לא משהו, בדיוק כמוכם. את המוטיבציה ללמוד קיבלו בשנים מאוחרות יותר, ורק אז גילו שיש להם פוטנציאל קוגניטיבי עצום.

מבחן מימד: כך תצליחו להשלים את החסר

עכשיו, כשאתם מבינים שציוני בגרות לא בשמיים אינם סיבה להפסיק לחלום על עתיד אקדמי זוהר, אפשר להתחיל לדבר תכלס. מה צריך לעשות כדי ששערי האוניברסיטה ייפתחו בפניכם?

בשלב זה אתם בוודאות יודעים מה אתם רוצים ללמוד ואיפה. סביר להניח שהיעד הבא שלכם הינו זה: מכינה קדם אקדמאית, המקום שיעזור לכם להשלים את תעודת הבגרות החסרה. המכשול היחיד שעומד בפניכם הינו מבחן מימד – שרק אם השיגו בו ציונים גבוהים, תוכלו להצטרף למכינה.

סביר להניח אין לכם נסיון מוצלח בהתמודדות עם המבחנים. יכול להיות שכל הלחץ, המטח והפחד מהכישלון מכניסים אתכם לטראומה. אתם לא טובים בלעבור מבחנים. זה לא הצד החזק שלכם. הבנו. זה לא סוף העולם.

הנה מה שאתם צריכים לעשות: קודם כל, לנשום עמוק. עכשיו, כשקצת סידרתם את המחשבות, וגירשתם את הפאניקה, עשו את הדבר הבא: כנסו לאתר של הכנה לבחינת מימד, רכשו ספר הכנה למבחן מימד או (אפשר גם וגם) תירשמו לתרגול און ליין.

מבחני מימד – מה צריך לדעת וכיצד להתכונן

ובכן, מבחן מימד, בניגוד למבחני הבגרות, אינם בודקים את הידיעות העמוקות שלכם בנושאי תכנית הלימודים התיכונית. למעשה, הידע הנדרש מכם בכל שלושת התחומים הנבדקים (שהם עברית, מתמטיקה ואנגלית) הינו ברמה נמוכה יחסית. הנה מה שכן תצטרכו : להפגין מיומנויות חשיבה גבוהות, להציג יכולת לקלוט מידע חדש ולהשתמש בו כדי לפתור בעיות או להסיק מסקנות, להבין טקסטים אקדמיים, לחשוף אוצר מילים עשיר – ולעשות כל זה במסגרת הזמן המוקצב לכם.

למבחני מימד לדוגמה – לחץ כאן.

כתוב/כתבי תגובה