באיזו מדינה כדאי ללמוד רפואה ?

איזה סוגי מחלות ישנן?

סבוריאה דרמטיסיס

מאז ומעולם סבלו בני האדם ממחלות עור שונות שתקפו את גופן ואף גרמו למותם בטרם עת. עם השנים והתפתחות המדע, הצליחו בני האדם לטפל באותן מחלות עור ולהביא מזור וריפוי למחלות, וכיום ניתן בקלות לטפל לפחות במחצית ממחלות העור דרך טיפול משחתי או דרך מתן אנטיביוטיקה וטיפול רפואי ואף טיפול נטורופטי טבעי במחלות העור השונות. אז אילו סוגי מחלות עור ישנן וכיצד מרפאים אותן? הכל בהמשך.

פסוריאזיס

מחלה זאת הינה מחלה שתוקפת את תאי העור והיא נחשבת מחלה די שכיחה יחסית לאוכלוסייה. המחלה תוקפה את התאים שמגרדים מקבלים צבע עור סגול אדום. המחלה מופיעה אצל שלושה אחוזים מהאוכלוסייה ויש המגדירים אותה גם כמחלת גוף/נפש. פסוריאזיס עלול להחמיר במידה וצורכים אלכוהול ובמצבים של לחץ או לקויה גנטיקה שקשורה למחלה. כדי להירפא ממנה ניתן לקבל טיפול ברפואה המשלימה להוריד מכמות הלחץ והאלכוהול או להרפא כמו שבועות בבילוי בים המלח.

פצעי בגרות

פצעי בגרות או ה'אקנה' היא דלקת עורית שתוקפת בסביבות גיל ההתבגרות. הדלקת היא העצם מחלת עור המתחילה עקב עודף הורמון בשם טסטוסטרון שמגיע בסביבות גילאי 14 שזהו גיל ההתבגרות אצל רוב האנשים. טיפול באקנה מתחיל בהימנעות במגע עם פצעי הבגרות, בטיפול בתכשירים, והזמן שמרפא את כל הפצעים.

אגזמה

אגזמה היא מחלת עור  תורשתית, והיא מוגדרת גם כאלרגיה. אגזמה הינה רגישות עורית שנראית על העור כסוג של אדמומיות. האגזמה מגרדת העור וחשוב לזהות על מנת למגר אותה חשוב לדעת מהיכן מגיעה האלרגיה? אם זיהיתם את האלרגן, (וניתן לעשות זאת גם על ידי בדיקת אלרגיות), חשוב להימנע מאותו אלרגן. עוד ניתן לפתור את הבעיה על ידי נטילת תמיסות אנטי אלרגניות או על ידי טיפולים ברפואה המשלימה.

סבוריאה דרמטיסיס

סבוראה דרמטיסיס היא מחלה שתוקפת את אזור הפנים והיא קורית מהפרשה עודפת של בלוטות החלב אל העור. המחלה נגרמת בשל התייבשות חלב הרקטין שבעור. סבוריאה דרמטיסיס גורמת לקשקשים בעור הפנים לגירוי בעור ולדלקות במידה ולא מטפלים במחלה. כדי לטפל בה חשוב לפנות לרופא עור וגם לרפואה המשלימה.

לסיכום, אם יש לכם מחלת עור, חשוב לטפל בה באופן מידי על ידי רופא עור, ולא להמתין על מנת שלא יהיו סיבוכים נוספים, צלקות ודלקות.

כתוב/כתבי תגובה