תביעת רשלנות רפואית

אם התמודדתם עם מצב לא רצוי ולא צפוי של רשלנות רפואית, אתם לא צריכים לעבור את זה לבד. הלכה למעשה, תהיה זו טעות להתמודד עם המצב הקשה בכוחות עצמכם. גם אם בני משפחה וחברים מקיפים אתכם סביב השעון, הרי שנדרשת הבנה מעמיקה בתחום על מנת להמשיך את ההתמודדות הבירוקרטית ולבחון את האפשרויות הרלוונטיות כאשר כל מקרה לגופו.

בין אם מדובר בניתוח כירורגי ובין אם מדובר בתהליך חיצוני, בין אם מדובר ברשלנות רפואית שהתרחשה בלידה או בתהליך אבחון לא נכון – הנזק שנגרם בעקבות הרשלנות הרפואית הוא לעתים רבות בלתי הפיך. במקרים אלו, יש צורך בהתמודדות בירוקרטית ותהליכית מקצועית של אדם המתמחה בתחום, מכיר את הנפשות הפועלות, את התהליכים המתרחשים בתוך בתי החולים ובמרפאות, את הפרוצדורות הרפואיות הרלוונטיות, את השיטות והמתודות לטיפול, את מערך יחסי הכוחות בין אנשי המקצוע הרלוונטיים ואת ההליכים האפשריים בהתמודדות עם מצב שכזה. 

תביעת רשלנות רפואית מצריכה היכרות עם התחום וכן ניסיון בהתמודדות עם מקרים זהים או דומים קודמים שהתרחשו בעבר. במקרים אלו, גם פנייה אל עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית אבל פעיל בתחומים אחרים, יכולה לפגוע בהישגים של המשפט ולפיכך – לגרום עוד נזק לתובעים, שכבר נפגעו פגיעה משמעותית במסגרת התהליך הרפואי. בחירה נכונה של עורך דין העוסק בתביעת רשלנות רפואית יכולה להציל את התביעה ולהביא לתוצאות משופרות – וכן להשיב את הכבוד של ההורים או התובעים אשר נפגעו מהתהליך.

תביעת רשלנות רפואית צריכה להתקיים על ידי אנשי המקצוע המכירים את התחום ולפיכך, רצוי לערוך מעין מחקר קטן לפני שבוחרים עורך דין מתאים. התביעה צריכה להתבצע רק לאחר עבודת מחקר ממושכת הכוללת תהליך יסודי של בחינת כל הגורמים המעורבים בתהליך וכן השתלשלות האירועים לאורך המקרה, מתחילתו ועד סופו. הבחירה בעורך דין מקצועי מבטיחה כי הטיפול במקרה יתקיים בצורה הטובה ביותר ולטובת כל הצדדים – כך שהלקוחות התובעים יקבלו את הפיצוי המתאים להם והאדם שצריך לקחת אחריות על הרשלנות הרפואית ייקח את האחריות הראויה.

כתוב/כתבי תגובה