רשלנות רפואית

כשהניתוח כושל בגלל רשלנות

זהו סיפורה של מאיה (שם בדוי). מאיה היא נערה בת 14, תלמידה מצטיינת ומקובלת בכיתתה. אך למרות הצלחותיה בתחום הלימודי והחברתי, סבלה מאיה במשך שנים מחוסר ביטחון עצמי בגלל אפה ה"גדול והבולט מעט", לדבריה. משום כך, היא פנתה למנתח פלסטי להתייעצות. המנתח פעל ללא כללים. הוא לא הזהיר את מאיה לגבי הסכנות הכרוכות בניתוח ולא דרש אישור מבני משפחתה, אלא הפנה אותה ישר לניתוח.

רשלנות רפואית

להימנע מרשלנות רפואית – האם אפשר למנוע זאת מראש?

המקרה שתואר לעיל הוא דוגמה בולטת לנושא של רשלנות רפואית. באופן ברור, הרופא הפלסטי לא פעל לפי הנהלים כאשר שלח את מאיה ישר לניתוח. אם גם אתם חוששים מפני רשלנות רפואית, אלה כמה דברים שכדאי לבדוק:

  • האם קיבלתם את כל המידע הרפואי – לפני שאתם מבצעים פרוצדורה רפואית כלשהי, עליכם לוודא כי הרופא מעניק לכם את כל המידע האפשרי, כולל סיכונים והצלחות.
  • האם הרופא בודק אתכם לפני הפרוצדורה – רופאים הפועלים לפי הנהלים יתשאלו אתכם היטב לגבי ההיסטוריה הרפואית שלכם ושל הוריכם. הם יעמדו על מחלות רקע ועל תסמינים שעלולים להפריע במהלך הפרוצדורה הרפואית.
  • האם נתנו לכם זמן לחשוב על הניתוח – האם הצוות של המרפאה "לחץ" עליכם לבצע את הפרוצדורה הרפואית, או נתן לכם את הזמן לקבל ההחלטה המתאימה עבורכם?
  • האם הצוות הרפואי התנהל נכונה בשטח – האם הצוות עשה כל שביכולתו כדי להקל עליכם במהלך הפרוצדורה הרפואית? האם הוא פעל בשיטתיות?

כשיש ספק, פונים לעורך דין

אם אתם חוששים שנפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית וכי מצבכם החמיר בעקבות פרוצדורה רפואית שעברתם, זה הזמן לפנות לעורך דין מקצועי העוסק בתחום. עורך דין רשלנות רפואית עומד בקשר עם הרופאים ומתייעץ עמם בכל עת כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור המקרה שלכם. ההתייעצות עם עורך הדין מתרחשת בכמה שלבים. ראשית, הוא קובע עמכם פגישה ראשונית כדי להבין את המקרה שלכם. לאחר מכן, הוא אוסף כל מידע אפשרי על המקרה שלכם, כולל מכתבים רפואיים שונים. ולבסוף, עורך הדין מנסח כתב אישום אשר ישמש אתכם בבית המשפט.

כתוב/כתבי תגובה