רשלנות רפואית

עניין של רשלנות

הרופאים נמצאים כאן כדי לעזור לנו להבריא ולהרגיש טוב יותר. אך בסופו של דבר, כמו כל בעלי מקצוע, גם הם עושים טעויות לפעמים, טעויות אשר עלולות להסתיים בנזק גופני ולעתים אף נפשי. לעתים מבצעים הרופאים את הטעויות האלה בשוגג, ובמקרים אחרים קיימת חוסר הקפדה על הכללים והנהלים. רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל רגע ובכל מקום, כך שאם אתם חושדים שנפלתם קורבן לחוסר מקצועיות ואחריות מצד הצוות הרפואי, כדאי לפנות לעו"ד.

רשלנות רפואית

באילו מקרים יכולה להתרחש רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא לא דבר שקל להוכיח, אך לעתים אין מנוס מלפנות לעורך דין. אלה כמה מקרים שבהם עולה החשד כי אכן מדובר ברשלנות:

  • רשלנות בבית החולים – בית החולים הוא מקום שנועד להגן על חוליו, אך חוסר תשומת לב של איש צוות עלולה להוביל לתוצאות טרגיות. דוגמה לכך היא מקרה שבו איש הצוות הסיעודי שכח להרים את מעקה הבטיחות המוצמד למיטתו של הקשיש. כתוצאה מכך, הקשיש נפל, נחבט ברצפה ונחבל בעינו. למרות מאמצי הרופאים להציל את עינו, הקשיש נותר עיוור בעין אחת.
  • רשלנות בעת ניתוח – לעתים מתרחשת הרשלנות הרפואית במהלך פרוצדורה רפואית, כאשר הרופאים המנתחים אינם נותנים את דעתם לבעיה שצצה במהלך הניתוח. כך, במהלך ניתוח כיס מרה במטופל, הבחין הרופא בדלקת, אך לא טיפל בה. בסיום הניתוח שוחרר החולה לביתו, אך לאחר ימים ספורים חש ברע וחזר לבית החולים. הרופאים לא התייחסו לתלונותיו ורק הוציא את התפרים. כאשר חזר המטופל הביתה, נפתחה תוכנה של הבטן והחולה נפטר במקום.
  • השארת ציוד בתוך גוף החולה – בישראל דווח על מקרים שבהם הושאר הציוד הרפואי בתוך גופו של החולה לאחר הניתוח. לדוגמה, אישה אשר עברה ניתוח גניקולוגי ושוחררה לביתה, חשה כעבור כמה ימים בכאבים וחומה עלה. לאחר בירור יסודי התברר כי במהלך הניתוח שכחו הרופאים להוציא פד גזה.

אינכם צריכים להתמודד עם זה לבד

עו"ד גלית קרנר היא עורכת דין טובה ומקצועית המטפלת במקרים של רשלנות רפואית במשך שנים רבות. כאן תוכלו לקבל את כל המענה הדרוש במקרה של רשלנות מצד הצוות הרפואי. במשרד איכותי לעורכי הדין יעזרו לכם לנסח את כתב האישום, כך שתוכלו לקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

כתוב/כתבי תגובה