תואר שני

האם גם בעידן הדיגיטל חשוב ללמוד תואר שני?

תואר שני

פעם, היה אפשר להסתפק בתעודת בגרות בשביל לרכוש מקצוע, אחר כך היה חשוב להשיג תואר ראשון, לימים התברר שגם תואר ראשון לא מספיק וצריך לעשות תואר שני, היום בעידן הדיגיטל עולה שאלה, האם זה באמת הכרחי.

מדוע צריך ללמוד תואר שני?

ההבדלים ביו תואר ראשון לשני, מתבטאים בשורה של מאפיינים. כמו למשל, תואר שני הוא יותר מחקרי, ממוקד יותר בהתמחות ספציפית, הוא נחשב להרבה יותר קשה, הרבה יותר מיוחד. עם תואר שני, גם יש יותר סיכוי למצוא עבודה במקצועות מסוימים, שכן הוא עונה לדרישות של מקומות עבודה רבים.

כעת עולה שאלה, האם בעידן הדיגיטלי, יש משמעות לכל זה, יש באמת משמעות לתואר שני. הרי יש לנו אפשרות למצוא לא מעט עבודות דרך האינטרנט, עבודות שאנחנו יכולים לבצע מהבית, עם שכר לא רע, בלי שמבקשים מאיתנו תואר אקדמי כזה או אחר. שלא נדבר על כך, שבעידן הדיגיטלי, אנחנו יכולים ללמוד קורסים מסוימים, און ליין, ולהתמחות במקצועות ספציפיים.

התשובה היא כן, עם כל הכבוד לעידן הדיגיטלי ולכל מה שהוא מציע לנו, הרי שתואר שני יכול לספק לנו מענה הרבה יותר רחב, הרבה יותר משמעותי, בין אם זה מבחינת השכלה, ובין אם זה מבחינת תעסוקה. אם אנחנו רוצים להתקדם בתחום שלנו ובכלל, הרי שאנחנו חייבים היום להחזיק בתואר אקדמי ובפרט בתואר שני שיכול לעזור לנו להתקדם הלאה.

מה היתרונות של תואר שני?

מחקר

לתואר שני בדרך כלל בוחרים להירשם משתי סיבות, הראשונה, הבנה שתואר ראשון לבד לא מספיק, השנייה, על מנת להשתלב בעולם המחקרי. לא נוכל להשיג זאת בצורה אחרת ולכן יהיה נכון להירשם לתואר שני.

נטוורקינג

תואר אקדמי ובפרט תואר שני, מספק לנו מעטפת מקצועית, חברתית, רחבה מאוד שיכולה לעזור לנו למצוא עבודה, להשתלב בתחום, ולהתקדם.

התמחות

כאמור, אחד המאפיינים הייחודים של תואר זה, היכולת שלנו להתמחות בהיבט ספציפי שמעניין אותנו, ולהשתלב בו באופן מקצועי, בין אם זה כשכירים ובין אם זה כעצמאים עם עסק משלנו.

שכר

בלא מעט מקרים תואר שני מקנה העלאה בשכר, ועל כן יש רבים שמבקשים ללמוד לתארים מתקדמים.

בהצלחה.

כתוב/כתבי תגובה