שמירה על בריאות השיניים אצל כלבים

שמירה על בריאות השיניים אצל כלבים

כבעלי חיות מחמד אוהבים, אתם עושים הכול, כדי לשמור על הכלב שלעם בכושר; מאכילתו את המזון והפינוקים המזינים ביותר ועד לוודא שהכלב שלכם מתעמל מדי יום. וכמובן, לקחת אותו אל וטרינר תורן לטיפול מונע.

שמירה על בריאות השיניים אצל כלבים |

האם אתם שמים לב מספיק לטיפול השיניים של הכלב שלכם? אם לא, הגיע הזמן לשנות את דרככם. אחרי הכול, טיפול נאות הוא זה שעושה את ההבדל בין שיני כלבים בריאים לבין מצב אוראלי שעלול לגרום לאי נוחות של הגור שלכם (או אפילו לכאב ומחלות).

איך נראה פה בריא של הכלב?

לפני שנלמד כיצד לטפל בשיני הכלב שלכם (ומה יכול לקרות אם לא תעשו זאת), עליכם להבין כיצד נראה פה בריא מלכתחילה. שיני כלבים בריאים צריכים להיות נקיות מרובד וטרטר (צבעי גוון קשוחים, קשקשים או דביקים).

באופן דומה, 42 השיניים של הכלב שלכם (שליש יותר ממה שיש לכם, כפי שמציין רשת חיות המחמד העולמי), צריכות להיות שלמות ולא להיות משוננות או שבורות.

לשון הכלב כיצד היא צריכה להיות? |

לשונו של חברכם הפרוותי, צריכה להיות לחה – ללא שום סימנים של גושים או חתכים. וברוב המקרים, החניכיים שלו צריכות להיות ורודות (בצבעי הסלמון).

ישנם גזעי כלבים שבאופן טבעי הם בעלי חניכיים שחורות או שחורות-ורודות, שיכולות לגרום לחיפוש אחר הסימנים הרגילים של שינוי צבע מסובך. וודאו שאתם יודעים איך נראית בדרך כלל פיה של חיית המחמד שלכם, ושוחחו עם הווטרינר שלכם אם אתה מבחינים בגושים, כתמים מורמים, חניכיים חיוורות או רקמה אדומה בהירה.

כיצד לשמור על הפה של הכלב שלכם נקי |

כלבים לא נולדים עם פיות בריאות שיישארו ככה עד לבגרות – עלינו לעזור להם לשמור על הלבנים האגסים שלהם בצורה צמודה לפה. צחצוח קבוע עם מברשת שיניים ומשחת שיניים ספציפית לכלבים, מסייע רבות

כך גם צעצועים ופינוקים מסוימים שמנוסחים להפחתת חיידקים בפה של חיית המחמד שלכם – וכמו כשאתם מצחצחים את השיניים שלכם כמה פעמים ביום, גם הפה של כלב זקוק לתשומת לב יומיומית.

מעוניינים לדעת יותר על גידול כלבים ועל הנושא של סירוס או עיקור כלבים? לחצו כאן ולמדו כמה דברים חשובים.

כתוב/כתבי תגובה