אובדן כושר עבודה

מה זה אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הוא מושג שרבים שנמצאים בשוק העבודה נתקלים בו אך רבים אינם יודעים מה המשמעות האמתי שלו כדי להבהיר את המושג מוטב להמשיך ולקרוא את המאמר הבא.

אובדן כושר עבודה הוא מצב שבו אדם אינו יכול לעבוד בצורה חלקית קבועה או זמני. מצב זה גורם לאותו אדם לאבד את כושר עבודתו בשל פגיעה פיזית. רמת הפגיעה באובדן כושר עבודה משתנה מאדם לאדם והיא משפיעה על יכולתו של האדם לעבוד.
אובדן כושר עבודה

ממה יכול להיגרם אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה יכול להיגרם מסיבות שונות ביניהם: תאונת דרכים, תאונת עבודה, מחלה ועוד.. אובדן מסוג מוכר על ידי ביטוח לאומי ובישראל כלל האזרחים מבוטחים על ידי ביטוח לאומי, ולכן במידה והם מוכרים ככאלה שמבוטחים על ידי אובדן כושר עבודה, הם יכולים לממש את הזכויות שמגיעות להם מביטוח לאומי.

עם זאת, חשוב לדעת שלעיתים רבות מימוש זכויות אלא כרוכות בבירוקרטיה קשה ומעיקה ולכן אזרחים רבים שמאבדים את כושר עבודתם מעדיפים לפנות לחברות ולייעוץ משפטי המתמחות באובדן כושר עבודה על מנת שייצגו אותם אל מול הביטוח הלאומי.

מהו אובדן כושר עבודה מלא?

אובדן כושר עבודה מלא הוא מצב בו אדם אינו יכול לעבוד בצורה גורפת. מצב זה הוא מצב בו הביטוח הלאומי מכיר האובדן כושר עבודה ב של 75 אחוזים ומקנה את האחוזים בהתאם. אחוזי הנכות שמקבל אדם שסובל מאובדן כושר העבודה אמורים לאפשר לו להתפרנס ולכלכל עצמו. בנוסף, חשוב לדאוג גם לפוליסת ביטוח פרטית שתסייע למקרים של אובדן כושר עבודה שיתווספו לדמי הביטוח הלאומי.

מהו אובדן כושר עבודה חלקי?

במקרים של אובדן עושר עבודה חלקי מאבד אדם חלק מיכולת כושר עבודתו והוא אינו יכול לעבוד כמו בעבר. במקרים מסוג זה יקבל אדם פיצוי כספי בהתאם לאובדן כושר העבודה והוא יהיה ראשי לעבוד במשרה חלקית בהתאם ליכולתו.

מדוע אנו זקוקים לביטוח אובדן כושר עבודה

כפי שהזכרנו תביעת אובדן כושר עבודה מביטוח לאומי כרוכה בבירוקרטיה מעיקה, ותהליכים שכוללים ועדות רפואיות רבות, זמני המתנה, שבסופם מתקבל פיצוי כספי וקצבת נכות שלא תמיד מספיקה לכלכלת האדם שסובל מאובדן כושר עבודה. לשם כך חשוב לדאוג עוד לפני שנמצאים בסיטואציה של כזאת לביטוח אובדן כושר עבודה על מנת לקבל פיצוי במקרה של חלילה מצב מסוג זה.

כתוב/כתבי תגובה