התמודדות עם סרטן הכבד

מהו תפקידו של הכבד וכיצד מתמודדים עם סרטן כבד? אם אתם או אחד מהקרובים שלכם לוקים בסרטן מסוג זה – חשוב שתדעו קצת על הנושא.

אז מהם תפקידו של הכבד?

הכבר ממוקם בגוף האדם בבטן הימנית והוא נושא עמו מגוון תפקידים הנחשבים חיוניים מאד לגוף, ביניהם: ניקוי רעלים, ייצור חלבונים, וויסות סוכר ועוד.

כבד, כשמו כן הוא, הינו האיבר הפנימי בעל המשקל הגדול ביותר בגוף, והוא שוקל אחד וחצי קילוגרם תוך שרוחבו של הכבד הינו חמישה עשר סנטימטרים.

לכבד אונות שמסייעות לו לסנן ולייצר תאים, כאשר ישנם תאים בכבד שאחראיים גם על המערכת החיסונית.

אודות סרטן כבד

סרטן הכבד מתרחש כאשר תאים תקינים של הכבד גדלים בצורה לא מבוקרת, ותפקודם נפגע. סרטן מסוג זה נקרא גם קרצינומה הפטוצלולרית כאשר סוג סרטן זה נחשב נפוץ במיוחד.

גורמי הסיכון של סרטן הכבד יכולים להוביל לזיהום נגיפי, שחמת ודלקות חמורות, כאשר סרטן כבד יכול להתקיים עקב נטילת תרופות ספציפיות, מחלה, או צריכת אלכוהול שאינה מבוקרת.

אז כיצד מתמודדים עם סרטן כבד?

כדי להתמודד חשוב לדעת כי לפני כל צעד שאתם עושים, חשוב לבצע אבחון נכון של סרטן הכבד. האבחון נעשה רק על ידי מוסדות רפואיים כמו בתי חולים ומכונים שמתמקצעים באבחון של מחלות קשות.

תסמינים של סרטן כבד יכולים להיות אבדן משקל, כאבים בבטן, צהבת, שלשולים, חום וכאבים גופניים לא ברורים.

בכל מקרה של הופעת תסמינים מסוג זה, חשוב מאד לגשת לבדיקה דחופה אצל הרופא או שיש לגשת לחדר המיון על מנת לקבל טיפול ואבחון.

כיצד מאבחנים סרטן כבד? אבחון סוג סרטן זה נעשה באמצעות בדיקות דם והדמיות. הבדיקה תתבצע דרך לקיחת דם ובדיקות אולטרסאונד.

כיצד מתבצע טיפול בסרטן כבד?

טיפול בסרטן כבד מתרחש משמע טיפול בקרצינומה הפטוצלולרית מותאם באמצעות בחינת מצבו של החולה ויכולת תפקודי הכבד וגודל הגידול הסרטני.

הטיפול נעשה במידה וישנה מספיק רקמת כבד תקינה, כאשר ישנם מקרים שבהם מתרחשת כריתת כבד או השתלת כבד. ישנם טיפולים שכוללים צריבת הגידול הסרטני באמצעות גלי רדיו, באמצעות חומצה אצטית או אתנול.

על מנת להתמודד עם סרטן הכבד בצורה טובה חשוב לקבל ייעוץ מרופאים המומחים בתחום.

 

כתוב/כתבי תגובה