שאיבת שומן

מהי שאיבת שומן וכיצד עובד התהליך?

אחד הניתוחים הנפוצים ביותר הקיימים, בעיקר בכל הקשור לניתוחים אסתטיים הוא ניתוח שאיבת השומן. עבור אנשים מסוימים מדובר בדרך היחידה לעצב בחזרה את גופם, עבור אנשים אחרים מדובר בניתוח מציל חיים ועבור חלק אחר של האנשים מדובר פשוט בפתרון הנותן להם תקווה להורדה משקל שהם אינם מצליחים לעשות זאת בדרך טבעית. ישנם אזורים שונים בגוף שבהם נאגרים יותר שומנים מאזורים אחרים למשל בבטן, בירכיים ובישבן ועל כן אזורים אלה נחשבים לפופולריים ביותר בכל הקשור לניתוח שאיבת שומן.

שאיבת שומן

כיצד השומן נאגר אצלנו?

אנו חיים במציאות שבה כל דבר שאנו אוכלים הוא אינו בריא. שומן הטרנס חוגג בכל אוכל שנאכל בחוץ, מסעדות מזון מהיר בכל פינה ולמעשה כמעט כל דבר שנכניס לגוף רק יעלה אותנו במשקל וישחרר עוד קלוריות ושומנים לגוף שלנו. הקלוריות הן אנרגיה והגוף שלנו צריך אנרגיה כדי להתקיים אולם כאשר זו מגיעה בכמויות גדולות ממה שהגוף צריך – מתחילים להיערם מאגרי שומן ואלה מצריכים מאיתנו למצוא פתרון למצב.

תהליך ניתוח שאיבת שומן:

במהלך ניתוח שאיבת שומן בבטן מסיר הרופא המנתח תאי שומן שהצטברו תוך שהוא מעצב את תבנית הגוף למצב האידיאלי שהוא צריך להיות. שיטת הניתוח היא על ידי החדרת צינורות קטנים דרך חתכים קטנים, כאשר אלה שואבים את השומן באמצעות מכונה מיוחדת כאשר לאחר העבודה תופרים את החתכים. חשוב ללבוש חגורת לחץ לאחר הניתוח על מנת לסייע לעיצוב מחדש של המקום לפחות בתקופה של חודש מהניתוח.

תהליך ההחלמה:

אל תתרגשו מקצת בצקות או שטפי דם בימים הראשונים שלאחר הניתוח – מדובר בדבר נורמלי לגמרי. לאחר מספר ימים אלה אמורים לעבור ברובם, אולם רק לאחר כחודשיים תוכלו להתרשם מהתוצאה הסופית. חוזרים לשגרה בהדרגה בהתאם להוראות הרופא, תוך שימוש בחגורת לחץ מיוחדת המסייעת לעיצוב מחדש של האזור ממנו שואבים את השומן. אין כאב רב לאחר הניתוח אולם כדאי להצטייד בכדורים נגד כאבים במידת הצורך לפי מרשם הרופא ד"ר וולף. תהליך ההחלמה אורך סך הכול בין כמה שבועות לכמה חודשים, אולם תוך כדי תהליך ההחלמה תוכלו לחזור לעבודה בהדרגה.

כתוב/כתבי תגובה