ניתוחי לייזר להסרת משקפיים

בניתוחי לייזר להסרת משקפיים , קרן הלייזר מעצבת מחדש בצורה מאוד מדויקת ומבוקרת  את קרנית העין .

ניתן לחלק את ליקויי הראיה שניתנים לטיפול באמצעות ניתוח לייזר להסרת משקפיים לשלושה סוגים עיקריים: קוצר ראיה- מיופיה, רוחק ראיה- היפרופיה וצילינדר-אסטיגמציה.

ניתוח לייזר להסרת משקפיים מתאים למטופלים בין הגילאים 18-60 שנים. בחירה נכונה של המועמדים המתאימים לניתוח  חשובה במידה שווה לביצוע הניתוח עצמו והיא  חיונית להצלחת הניתוח . ולכן כל מועמד עובר במרפאת אופטיקליניק בדיקת התאמה מקיפה וקפדנית שמבוצעת ע"י  ד"ר רנין שחאדה -משעור , מומחית לקרנית וניתוחי רפרקציה ורוברט משעור- אופטומטריסט . הבדיקה כוללת קבלת היסטוריה רפאית עינית וכללית , בדיקת תפקודי ראיה , בדיקת עיניים מקיפה ובדיקות עזר שבודקות את מבנה ועובי הקרנית. בכרבע מהמועמדים , מתגלים במהלך בדיקת ההתאמה  מצבים ומחלות שעלולים לפסול את המועמד לניתוח זה

 השיטות הקימות בניתוחי לייזר להסרת משקפיים הןlasers-495751_960_7201

PRKPHOTOREFRACTIVE  KERATECTOMY

בניתוח זה מבוצע קילוף של שכבת תאי האפיתל מעל פני הקרנית, ולאחר מכן מבוצע שיוף של פני הקרנית החיצוניים בעזרת הלייזר  , ללא חיתוך של הקרנית. הלייזר מסיר רקמת קרנית על פי תוכנית ממוחשבת שלוקחת בחשבון את המספר במשקפיים וכן נתונים שונים של האופטיקה של העין. לאחר השיוף מותקנת עדשת מגע טיפולית על הקרנית למשך מספר ימים. בשבוע הראשון לאחר הניתוח הראיה מטושטשת והיא משתפרת בהדרגה לאורך השבועות הבאים.

ASIK- LASER ASSISTED IN SITU KERATOMILEUSIS

בניתוח זה מבוצע בשלב ראשון חיתוך שכבתי  של הקרנית ליצירת מתלה. החיתוך יכול להתבצע באמצעות מכשיר מכאני המכונה מיקרוקראטום או באמצעות לייזר מסוג פמטוסיקונד ששונה מהלייזר שמבצע את השיוף של הקרנית. לאחר יצירת המתלה, הוא מוסט הצידה ואז מבוצע שיוף של הקרנית שמתחתיו באמצעות לייזר מסוג אקסימיר  על פי תוכנית ממוחשבת שלוקחת בחשבון את המספר במשקפיים וכן נתונים שונים של האופטיקה של העין. בתום השיוף מוחזר המתלה למקומו. בניתוח זה הראיה מתאוששת מהר וניתן לראות טוב כבר בסיום הניתוח

SMILE- Small Incision Lenticule Extraction

זוהי השיטה החדשה מבין שלושת השיטות . בניתוח זה לייזר מסוג פימטוסיקונד מבצע חתך כפול בעומק הקרנית שיוצר שכבת קרנית דמוית עדשה. לאחריו שולף הרופא את שכבת הקרנית  שהלייזר חתך דרך חתך קטן.

לכל אחת משלושת השיטות הנ"ל יתרונות וחסרונות ביחס לשיטות האחרות. לכל מטופל בוחרים את השיטה המתאימה ע"פ גורמים רבים שכוללים את סוג ליקוי הראיה אצל אותו מטופל, הרקע העיני והרפואי שלו , מבנה ועובי הקרנית  וממצאים בבדיקת העין כמובן תוך  התחשבות באורח חייו, הצרכים והרצונות שלו.

כתוב/כתבי תגובה