כאבי ברכיים

כאבי ברכיים: הברך הכואבת שלכם יכולה להיעזר בטיפול גופני

כאבי ברכיים

פיזיותרפיה לכאבי ברכיים כוללת הערכה יסודית והערכה של כל הגפיים התחתונות, מהמותן ועד כף הרגל. פיזיותרפיסט ספורט יכול להעריך את כאבי הברכיים שלכם ולרשום את הטיפולים הנכונים – כולל תרגילים ותנוחות – על מנת לעזור להפחית את כאבי הברכיים שלכם ולשפר את הניידות הכללית שלכם.

האנטומיה של הברך

הברך היא מפרק צירים המורכב משוק וירך. הפטלה, או הברך, נמצאת בקדמת הברך, ונתמכת על ידי ארבע רצועות. שני בולמי זעזועים, שכל אחד מהם נקרא מניסקוס, נמצאים בתוך הברך.

כאבי ברכיים יכולים להיגרם על ידי טראומה ומתח חוזרים ונשנים, או מפציעה. לעתים הכאבים מתרחשים ללא סיבה נראית לעין. כאשר מתרחשים כאבי ברכיים, יתכן ותיתקלו במגבלות תפקודיות הכוללות קושי בהליכה, עלייה מישיבה, או עלייה וירידה במדרגות.

איזה סוג של כאבי ברכיים יש לכם?

אם אתם חווים כאבי ברכיים, חשוב לקבוע אם הכאב הוא חמור, תת-חמור או כרוני באופיו. קביעה זו יכולה לעזור בהנחיית אבחון וטיפול נכון.

כאבים חמורים

הם בדרך כלל החמורים ביותר ומתרחשים כיום אחד עד שבוע לאחר הפציעה. במהלך תקופה זו, עליכם לתת מנוחה לברך ולהניח למבנים הפגועים להחלים לפני שתשובו לתנועה כלשהי.

כאבים תת-חמורים

מופיעים בין שבועיים עד חודש וחצי לאחר הפציעה. זהו זמן טוב ליזם תנועה עדינה סביב הברך כדי לעזור להחזיר את הניידות.

כאבי ברכיים כרוניים

הם כאבים הנמשכים יותר מחודשיים עד שלושה חודשים. הרופא יכול להעריך את חומרת הכאבים ולהפנות אתכם לטיפול פיזיותרפיה.

מיקום תסמיני כאבי ברכיים

מיקום כאבי הברכיים שלכם יכול לעזור לקבוע אילו מבנים נפגעו כך שניתן יהיה להרכיב תכנית טיפול מתאימה. זכרו לפנות לרופא או לפיזיותרפיסט אם התסמינים חמורים או נמשכים יותר מכמה שבועות.

כאב בחלק הפנימי של הברך

אם יש לכם כאב בחלק הפנימי של הברך, סביר להניח שיש פגיעה במניסקוס המדיאלי או ברצועה הבטוחה המדיאלית. מבנים אלה נפגעים בדרך כלל במהלך פעילות ספורטיבית כאשר כף הרגל נטועה על הקרקע, והגוף מתפתל מעל הברך.

המניסקוס המדיאלי הוא בולם זעזועים שנמצא בתוך הברך. לעתים הוא סובל מבלאי או דלקת מפרקים ויכול להיפגע ללא פגיעה ספציפית.

כאבים בצד החיצוני של הברך

כאב בצד החיצוני של הברך יכול להיות תוצאה של פגיעה במבנים רבים. יש שם רצועה שעלולה להיפגע במהלך פעילות ספורטיבית. כאב באזור זה יכול להיגרם גם כתוצאה ממתח ברצועה עבה של רקמות העוברת מחוץ לירך לקדמת הברך.

כאשר הרצועה חוצה את הברך, עלול להתרחש חיכוך בצורה שאינה תקינה בברך, וכאב צורב יכול להיווצר. וזה לא הכול, בחלק החיצוני של הברך נמצא אחד משלושת גידי הגסטרון. מאמץ לגיד זה עשוי להוות מקור של כאבי ברכיים.

כתוב/כתבי תגובה