טיפול נטורופתי בכבד שומני

מה עושים כשיש מחסור בברזל

כמו שכולכם יודעים, כדי שגוף האדם יתפקד כמו שצריך ויצליח לעמוד במשימות היום יומיות, אנחנו צריכים לתת לו אנרגיה ולדאוג שכל הערכים שלו בנורמה. עם זאת, בפועל רבים מאיתנו נמצאים במרחק רב מהנורמה או מהממוצע בתחומים רבים, בין אם זה המוגלובין, ויטמין D, ברזל או כל דבר אחר. הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא להיות מודעים למצב האישי שלכם ולחוסר שאולי אתם סובלים ממנו, כי אם לא נהייה מודעים לחוסר לא נוכל לעשות דבר כדי לשנות אותו. את מרבית הדברים ניתן לגלות על ידי בדיקות דם פשוטות, כך שברור מדוע החשיבות של בדיקות כאלה על בסיס קבוע היא גבוהה.

למה חסר לכם ברזל?תוספי תזונה

במידה ועשיתם לא מזמן בדיקות וגיליתם שחסר לכם ברזל, כדאי יהיה לדעת שיכולות להיות לכך לא מעט סיבות, כמו לדוגמא:

  1. בעיה במערכת העיכול אשר מונעת את ספיגת הברזל
  2. דיאטה לא מאוזנת שחסרים בה מרכיבים המכילים ברזל
  3. בעיות גנטיות שונות
  4. איבוד דם מסיבה כזו או אחרת ועוד

מעבר לכך שחשוב לעשות את הבדיקות ולהבין עד כמה המצב חמור, כדאי יהיה לנסות להבין גם למה זה קורה לכם באופן אישי כי בהתאם לכך ניתן יהיה להחליט על פתרון. לא אחת קורה שהסיבה היא תזונה לקויה, ובמקרים כאלה הפתרון יכול להיות יחסית פשוט כי מספיק יהיה להעשיר את התפריט במזונות כמו: חומוס, עדשים, קטניות אחרות, מוצרי סויה ועוד.

תוספי מזון שכדאי להכיר

למרות שבהרבה מהמקרים ניתן יהיה לשפר את המצב על ידי הוספת מאכלים שונים למזון, לא תמיד זה יעזור. ראשית, לא לכל אחד מאיתנו יהיה קל לשנות את התפריט, להתחיל לסגל לעצמו הרגלים חדשים או לבשל, ולכן ברור מדוע כדאי להכיר עוד שיטות שיכולות לסייע. אחת מהאופציות הטובות ביותר, שהפכו בשנים האחרונות ללהיט גדול, זו האפשרות של שימוש בתוספי מזון שונים. יש יום הרבה תוספי מזון שיוכלו לעזור לכם לצורך את הברזל הדרוש לכם, והאמת היא, שאתם תרגישו מהר מאוד את ההבדל. מה שכן חשוב להיות מודעים אליו זה שיש היום לא מעט אפשרויות בתחום תוספי המזון ולכן כדאי יהיה לבדוק בשבע עיניים מה בדיוק אתם לוקחים. אין סיבה להתפשר על תוספים שהם פחות מהטוב ביותר כי לגוף שלכם מגיע את הכי טוב שיש. לכן כדאי לקרוא מידע אודות התוספים שאתם חושבים לקחת ורק אז לקבל החלטה סופית.

כתוב/כתבי תגובה