קנאביס

6 עובדות מעניינות על קנאביס

סיבות רפואיות שונות יכולות להוביל לקבלת מרשם לקנאביס רפואי. אחת מהסיבות האלו היא סיבוך רפואי הנגרם מרשלנות רפואית. ידועים מקרים בהם אדם חלה או נפצע ונזקק לטיפול רפואי, אך בהגיעו לבית החולים חלה למרבה הצער רשלנות בטיפול באותו אדם והתוצאה היא סבל מתמשך והיזקקות לטיפולים רפואיים מתמשכים. במצבים אלו מומלץ לבקש אישור לקבלת קנאביס רפואי שכן היכולת שלו לעזור עם כאבים כרוניים חזקים הוכחה שוב ושוב.

קנאביס

למעוניינים לדעת יותר על צמח הקנאביס, איגדנו עבורכם 6 עובדות מעניינות אודותיו:

 

1. צפון קוריאה מאפשרת שימוש חופשי בקנאביס

כשזה מגיע לקנאביס, צפון קוריאה השמרנית והסגורה מפתיעה בגדול. בפוסט שנכתב בהפינגטון פוסט, כתב דארמון ריכטר (מדריך וכתב טיולים), בהתייחס לחוויות שלו עם קנאביס בצפון קוריאה: "על אף שמדובר בצעד מאוד מוזר, זה הרגיש לגמרי בטוח. ומאות האנשים שגם ככה בהו בנו, לא גרמו לנו להרגיש יותר פרנואידים ממה שכבר הרגשנו." כדי לבחון לעומק את רגשות הציבור בצפון קוריאה בנושא, דארמון גלגל ג׳וינט לאור יום במקום ציבורי וכאמור אף אחד לא התרגש מכך.

 

2. קנאביס רפואי משמש למניעה ולטיפול בגלאוקומה

מחלת העיניים מסוג גלאוקומה יוצרת לחץ מוגבר על גלגל העין. בעקבות כך הראייה נפגעת משום שהלחץ יוצר נזק לעצב הראייה. בשנות ה-70 של המאה הקודמת, התברר במחקרים מדעיים כי שימוש במריחואנה, בצורה של עישון מורידה את הלחץ על גלגל העין, גם כשנבחנה קבוצה של חולי גלאוקומה וגם בקרב קבוצת הביקורת. מכיוון שישנה הפחתה ודיכוי של גורם המחלה, שימוש במריחואנה מאט את התקדמות המחלה ולכן יכול למנוע עיוורון.

 

3. מאות חומרים פעילים

כידוע, לצמח הקנאביס פעילות ממסטלת (פסיכו-אקטיבית). חומר בשם THC הנמצא בקנאביס גורם לתופעות אלו. חומר זה אינו החומר הפעיל היחיד בקנאביס. מדובר על מאות חומרים פעילים הנקראים "טרפנים" ו-"קנבינואידים" שילובים שונים של חומרים אלו כמו גם רמת ה THC זה מה שמבדיל בין סוגי הקנאביס השונים, וההשפעה הרפואית של כל אחד מהסוגים של קנביס רפואי היא שונה.

 

4. קנאביס בעולם המערבי

בעולם המערבי הקנאביס נאסר לשימוש סביב שנת 1930 לאחר שהוגדר לראשונה כסם. לעומת זאת בעולם העתיק הקנאביס שימש כצמח ריפוי במגוון רחב של תחלואים.

 

5. עישון קנאביס לעומת אידוי ושיטות אחרות

קנאביס נתפס בד"כ כמשהו שנצרך בהכרח ע"י עישון. למעשה, קיימות שיטות אחרות עם פחות תופעות לוואי כגון שיעול ורגישות בריאות. ישנן דרכים כמו אידוי קנאביס שאף מספקות ספיגה גבוהה יותר. עישון זו אמנם הדרך הפשוטה והמהירה ביותר לצריכה, ובהחלט היא מאפשרת ספיגה מסוימת של החומרים הקיימים, אך צריך להודות כי זו אינה הדרך הבריאה ביותר הקיימת.

 

6. לא נחשב לסם "כבד" או מסוכן

בניגוד למה שהורגלנו לשמוע על סמים כבדים, בהקשר של קנאביס אין כזה דבר צריכה של מינון קטלני. אין סיכוי למות מקנאביס והחומרים הפעילים בו כגון THC. בעקרון, החשש הבריאותי היחיד שאנשים צריכים להיזהר ממנו בהקשר של הצמח הזה הוא עישון יתר. אם תעשנו קנאביס ללא הפסקה אכן תעמידו את עצמכם בסיכון מסוים ולכן חשוב לשים לב למינונים שקבע לכם הרופא.

כתוב/כתבי תגובה