הגברת חלב אם

הגברת חלב אם

אחד החששות הגדולים ביותר שיש לכל אישה שמניקה, הוא שלא יהיה לה מספיק חלב לספק לתינוק שלה. זה חשש אימהי מוכר, מובנה כמעט. בין אם מדובר באם טרייה שזו פעם ראשונה אשר מניקה תינוק ובין אם מדובר באם שיש לה כבר ילדים והניקה בעבר.

החשש הזה הוא מובן מאליו, שכן אחת המטרות, השאיפות של אימהות צעירות ומבוגרות, זה להניק את התינוק ולספק לו חלב אם, עם כל המשמעויות שבדבר. התזונתיות והאחרות. החשש הזה הוא גם מובן מאליו, מאחר והמצב הזה אפשרי בצורות שונות, מה עוד, שכידוע, אם האם לא מספקת מספיק חלב לתינוק, הרי שהוא עלול לבכות וזה יכול להיות מאוד לא נעים ולא פשוט לאם.

צריך לדעת, המצב הזה אפשרי אך יש כלים להתמודד איתו, שכן למעשה מחקרים מלמדים שכל אישה שמניקה, יכולה לספק שלושים אחוז יותר חלב ממה שהתינוק צריך.

חשוב תחילה שהאם תהיה מודעת לכך ותהיה מודעת גם לעובדה, שהיא לא תוכל לספק את כמויות שהחלב שהיא חושבת שהוא צריך. כלומר, צריך להיות ריאלי ביחס לכמות שהאם יכולה לספק וכן ביחס למה שהתינוק צריך.

כיצד מתגברת הגברה

לפני שנסביר כיצד מתבצעת ההגברה, חשוב להקפיד ולשים לב מתי בדיוק הוא צריך את זה, מתי יש צורך בכלל לבצע הגברה כזו באמצעות משאבת הנקה מדלה, שכן יש מקרים שאין בכך צורך והתינוק לא זקוק עוד לחלב אם.

בשביל לבצע הגברה, יש לנהל נכון את כל נושא ההנקה, בין אם זה על פי דרישה ובין אם זה על פי היעילות הנדרשת לתינוק, וכן יש לנהל את זה בצורה חכמה, במובן הזה, שרצוי להניק בתדירות גבוהה, להחליף צדדים, לבצע שאיבות, וכן לצרוך מוצרים שמעודדים ייצור חלב.

כתוב/כתבי תגובה