באילו מקרים יש צורך בקוניזציה

כל אישה החל מגיל 24 חייבת לעבור בדיקת פאפ, במטרה לאפשר גילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם. מומלץ לבצע את הבדיקה אחת לשלוש שנים, במטרה להפחית את הסיכון לגילוי מאוחר של המחלה. אישה שבדיקת הפאפ שלה אינה תקינה, נשלחת לרוב לביצוע של קוניזציה. מדובר למעשה על ביופסיית חרוט, שמטרתה לכרות רקמות אשר עלולות להיות טרום סרטניות. מדובר למעשה על כלי טיפולי וכלי אבחוני, היות וכל רקמה שמוציאים מצוואר הרחם של האישה, נשלחת לבדיקת היסטולוגית לצורך המשך בירור. חשוב להדגיש כי ביופסיית החרוט נחשבת היום לאחד הכלים הנפוצים והפופולאריים ביותר לצרוך אבחון וטיפול בנשים עם חשד לרקמות טרום סרטניות בצוואר הרחם. מדובר על הליך קצר ויעיל, אשר אינו כולל סיכונים או סיבוכים מיוחדים.

כל מה שחשוב לדעת אודות קוניזציה

כאמור, מדובר על ביופסיית חרוט, אשר מתבצעת לאחר בדיקת פאפ לא תקינה. המטרה של ההליך היא להסיר את הרקמות החשודות וכמובן לשלוח אותן לבדיקה, לצורך המשך בירור. מדובר על הליך כירורגי בעל רמת פולשנות מינימלית, היות ואין מדובר על ניתוח המצריך הרדמה כללית או זמן החלמה ארוך. במהלך התהליך מוסרים תאים טרום סרטניים מרירית צוואר הרחם, במטרה לאבחן נגעים חשודים. כדאי לדעת כי ביופסיית החרוט נחשבת היום לדרך היעילה והמתקדמת ביותר לצורך השלמת האבחון של מצב צוואר הרחם. כמו כן, מדובר על כלי טיפולי יעיל במיוחד, אשר מסייע להסיר ממצאים טרום סרטניים. מחקרים רבים שנעשו בנושא מוכיחים כי ההליך מקטין באופן משמעותי את הסכנה לחלות בסרטן צוואר הרחם ולכן אין לזלזל בו.

לסיכום, כמעט כל אישה שעברה בדיקת פאפ וקיבלה תוצאות לא תקינות, נשלחת לביצוע של קוניזציה לצורך הסרת התאים החשודים והמשך אבחון. מידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתר https://mdjacob.co.il/.

כתוב/כתבי תגובה