השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים

בטרם נחליט ונקבע את נחיצותה של השתלת שיניים, נפנה את מירב מאמצינו לתקן את השן הקיימת ולהשאירה. ישנם מצבים בהם השן פגועה מאוד מבחינה רפואית ואסתטית, מה שדורש שימוש בשתלים. גם כאשר שיניים חסרות הדבר משפיע על יכולת הדיבור, הלעיסה ועל בריאות השיניים הכללית. אז מה הם בעצם שתלים? ומה עלינו לדעת על מנת לבחור את השיטה  והטובה ביותר עבורנו.

מהו שתל?

שתל הינו בורג העשוי מחומר הטיטניום שתפקידו להחליף את שורש השן המהווה עוגן בעצם,  ומאפשר לשן לעמוד בעומס הגדול הקיים בפה. על הבורג מרכיבים כתר שמחליף את השן, חשוב מאוד לבצע שתלים אצל מומחה בתחום שיודע לדייק במיקום השתל שאחיזתו תהיה טובה בעצם על מנת שהכתר יישא בעומס הפה ויתפקד כראוי. כמו כן חשוב לוודא שהשתל ממקור מהימן, עומד בתקנים ובאיכות גבוהה בצורה זו אנו יכולים להגיע להצלחה של 95% ומעלה.

ישנה חשיבות גדולה למומחיות והניסיון של רופא השיניים היות ומדובר בפרוצדורה כירורגית. התהליך אינו כואב, אינו מצריך פגיעה בשיניים סמוכות ומחזיר למטופל את יכולת הלעיסה והמראה האסתטי. המפתח להצלחה טמון באבחון ודיוק של רופא מומחה לשיקום הפה.

ישנן מס שיטות להשתלת שיניים שמתאפיינות באופן ובזמן ההמתנה בין הטיפול להחדרת השתל.

שיטה דו שלבית
הינה השיטה הארוכה ביותר אך בטוחה יותר ומונעת סיבוכים.
זמן ההמתנה הינו מס חודשים בין העקירה להחדרת השתל. התהליך כולל עקירת השן, המתנה של חודשיים ולאחר מכן ביצוע חתך עבור השתל. שוב המתנה של מספר חודשים ושוב חתך. ולבסוף חשיפת השתל וחיבור הכתר לשתל.

שיטה חד שלבית
חוסכת זמן המתנה וניתוח נוסף, התהליך כולל עקירה, ולאחר כמה חודשי המתנה חיבור השתל עם הכתר. שיטה זו אפשרית כאשר אין צורך להוסיף עצם, במידה וחסר עצם נשתמש בשיטה דו שלבית.

שיטת השתלה מיידית
בשיטה זו הרכבת השתל והכתר מתבצעת מיד לאחר העקירה, שימוש בשיטה זאת מתאפשר כאשר אין דלקות והשן היא חד שורשית.

שיטת השתלה בשלב אחד והרכבה מיידית
השתלה זו מתבצעת כאשר מדובר על החלק הקדמי של הלסת שאינו נושא עומסים, התהליך כולל את החדרת השתל מיד עם סיום העקירה והרכבת כתר זמני, שיטה זו חוסכת זמן רב ואת הצורך להשתמש בתותבות עד הרכבת השתל. שיטה זו אינה מתאימה לכל אחד, וההתאמה נעשית לאחר בדיקת המטופל על מנת למנוע סיבוכים ולהבטיח את הצלחת ההשתלה.

לסיכום: על מנת לדעת באיזה שיטה נכון וכדאי לבחור על מנת למנוע סיבוכים ולהצליח עם השתל, חשוב לפנות לרופא שיניים מומחה אשר משתמש בציוד וחומרים מתקדמים, ולבצע בדיקות מתאימות לצורך ביצוע השתלה מוצלחת.

כתוב/כתבי תגובה