שיננית - למה חשוב לבקר אותה

שיננית – למה חשוב לבקר אותה

ביקור אצל רופאי שיניים בתל אביב או כל עיר אחרת צריך להיעשות באופן קבוע בכל תקופת זמן מסוימת, בהתאם למצב השיניים שלכם ולטיפולי השיניים שעברתם או הנכם עתידים לעבור. כמו שביקור אצל רופא השיניים הוא דבר שבשגרה, כך גם הביקור אצל השיננית.

בשונה מביקור תקופתי אצל רופא השיניים שרק בודק, מאבחן ומוודא כי השיניים שלכן בריאות ואינכם צריכים טיפולים כמו סתימות לחורים – ביקור תקופתי אצל השיננית יתחזק אצלכם באופן איכותי את מצב השיניים, כך שתוכלו לשמור על בריאות השיניים בצורה הטובה ביותר ולהימנע מטיפולים מסובכים או דלקות העלולות להיווצר בחלל פה שאינו אסתטי ובריא.

מהם תפקידה של השיננית במרפאת שיניים

לשיננית במרפאת השיניים יש כמה תפקידים חשובים:

  • הסרת אבנית ומשקעים – באמצעות כלים מיוחדים, השיננית מבצעת הסרה מבוקרת ומקיפה של אבנית ומשקעים אחרים שהצטברו בשיניים, בחניכיים ובמקומות אליהם לא ניתן להגיע בצחצוח שיניים רגיל.
  • ליטוש סופי של כתר – לאחר טיפול אצל רופא השיניים שיתאים לכם כתר קבוע, במקום שן שנפלה או נשברה, השיננית תדאג לליטוש הסופי של הכתר הקבוע כך שיראה כחלק טבעי מסט השיניים שיש לכם בפה.
  • הסבר מקצועי על צחצוח שיניים – השיננית תעניק לכם ייעוץ והדרכה מקצועית לשמירה על בריאות השיניים, כולל טיפים לצחצוח נכון ואפקטיבי של השיניים, שימוש בחוט דנטלי לאחר ארוחות ועוד.
  • הסרת תפרים ותחבושות – במקרים בהם תדרשו לעבור טיפולים מורכבים אצל רופא השיניים, הכוללים גם תפירה או חבישה של אזורים שונים בחלל הפה, השיננית תסייע לרופא לאחר סיום הטיפולים בהסרת התפרים או התחבושות מהפה במקרה הצורך.

אל תוותרו על ביקור קבוע אצל השיננית

ביקור קבוע אצל שיננית ימנע מכם בעיות ודלקות שונות בחלל הפה והחניכיים. הסיבה העיקרית לביקור תקופתי אצל שיננית, היא לצורך הסרה של אבן שן שמצטברת על גבי השיניים. אין דרך להימנע מהיווצרות אבן השן, גם עבור אנשים שמקפידים על היגיינה רצופה וטובה של השיניים, מכיוון שאלו תהליכים טבעיים המתרחשים בחלל הפה.

השיננית תדאג להסיר את האבנית והמשקעים שהצטברו על השן וצמוד לחניכיים, וכך להימנע ממצבים של דלקות חניכיים או ריח רע מהפה.

כתוב/כתבי תגובה