חקלאות הידרו – לגדל יותר בכל מקום, ובכל זמן

נראה שירקות שגודלו בשיטה ההידרופונית צצים בכל מקום בזמן האחרון, במנות שלנו במסעדות ובמיוחד בשווקים. שלא כמו ירקות שגודלו בשיטה המסורתית, ירקות שגודלו בשיטת הידרו, לרוב אינם מגודלים בחוץ בקרקע, במקום זאת הם מגודלים בחללי גידול, לעיתים חממות ועל מצעים שונים, ביניהם: חימר, מים, פרלייט ועוד. בשיטת הידרו יש גם לספק מגוון רחב של חומרים מזינים הדרושים להתפתחות הצמחים, חומרים שבדרך כלל הצמח היה מקבל מן הקרקע באופן טבעי.

על אף שהשיטה ההידרופונית נמצאת אתנו כבר אלפי שנים (הידרו=מים, פונוס=עבודה) היא זכתה לעדנה מחודשת לפני כ-80 שנים לערך בזכות מדען מאוניברסיטת ברקלי שבקליפורניה שהציג עגבניות ותפוחי אדמה שגידל ללא כל אדמה. נכון להיום, ניתן למצוא גידולים הידרופוניים של מגוון רחב של צמחים, שיחים, ירקות, עשבי תיבול, פירות ועוד.

Go Green

לגידולים בשיטה ההידרופונית יש כמה יתרונות על גידול בשיטה המסורתית. כך למשל, מאחר ואין צורך באדמה, אז אין תלות בזמינות של קרקע לגידולים. בנוסף, יש פחות חשיפה למזיקים ולמחלות, כי תהליך הגידול מתבצע בחלל מפוקח ומבוקר ובדרך כלל סגור. יש גם פחות סיכויים להתפתחות של בקטריות שמקורן באדמה, לכן אין צורך לרסס את הצמח בחומרים כימיים (אורגני). וזה ממש לא נגמר כאן. מכירים את אלו שמנקשים עשבים, אז בחקלאות הידרופונית אין גם צפי ליותר מדי עשבים שוטים, שוב כי מדובר בסביבת גידול מבוקרת.

החדשות הטובות הן שממש בימים אלו משרד החקלאות האמריקאי (USDA – The United States Department of Agriculture) עובד על הגדרת סטנדרטים ותקנים לגידולים הידרו-אורגניים במטרה להסדיר את הנושא באופן רשמי. כנראה שגם שם כבר הבינו את היתרונות הגדולים הגלומים בשיטת ההידרו. הם הבינו שבשיטה זו מבזבזים פחות מים מבחקלאות מסורתית, למשל. הם מבינים שצמחים גדלים מהר יותר, שהיבולים גדולים ועשירים יותר, ואם משווקים את התוצרת ההידרופונית בקהילות שבהן הן מגודלות, הרי שמדובר בתוצרת בריאה וטרייה הרבה יותר. משרד החקלאות האמריקני כנראה הבין את מה שמעטים כבר הפנימו – עם חקלאות הידרופונית ניתן לגדל יותר מזון, בכל מקום, ובכל זמן.

אבל לא הכול ירוק, יש גם אתגרים בשיטת גידול זו. יש אורגניזמים שמהווים איום גם על גידולים הידרופוניים, ושליטה כל כך אדוקה בסביבת הגידול לרבות תאורה, דורשת אנרגיה. מאחר ומגדלים הידרופוניים צריכים לנטר ולפקח באופן הדוק על סביבת החיים של הצמחים, החל מרמת ה-PH ועד לכמות האור, אז נדרשת גם השקעה מצידו של החקלאי הידרופוני. אבל ההשקעה הזו משתלמת מאחר וכיום יבולים הידרופוניים נמכרים במחיר כפול מיבולים שגודלו בשיטה המסורתית.

לגדל בשיטת הידרו – בבית.

גם אם אין לכם גינה בבית או טרם גידלתם עציץ, עדיין תוכלו לגדל בשיטת הידרו בבית שלכם. לכן, כדאי מאוד לשקול בחיוב את האפשרות הזו. אתם לא תזדקקו להרבה מקום כדי לגדל ירקות או צמחים בשיטה זו וגם לא תהיו תלויים בעונת הפריחה של הצמח שבחרתם בו. כי בשיטה זו ניתן לגדל כל צמח לאורך כל ימות השנה. זה קורה כי בשיטה זו אנחנו שולטים בסביבה של הצמחים ויכולים "לחקות" כל עונה שנדרשת לכל צמח.

יש היום מגוון די גדול של מערכות הידרופוניות זמינות שניתן להציבן בתוך הבית, בחדר, על שולחן או בתוך ארון. המערכות המוכנות האלו הן כבר הדור החדש לכן הן איכותיות יותר, פשוטות יותר ואפילו זולות יותר מבעבר. נכון, אפשר להכין בעצמנו מערכת הידרופונית אולם מדובר בעבודה לא פשוטה שדורשת מחקר וגם השקעה של זמן וכסף.

בכל מקרה כדאי מאוד לגשת להידרו שופ, להתייעץ עם המומחים שם וביחד איתם לבחור את הפתרון המתאים ביותר עבור הגינה הידרופונית שלכם.

השורה התחתונה היא שיש מעט מאוד חסרונות לרכישת מוצרים שגודלו בשיטה ההידרופונית, למעט המחיר שיהיה יקר יותר. אך עבור המחיר הגבוה אנחנו יודעים שאנחנו מקבלים מוצר בריא יותר עבורנו, אך גם בריא יותר עבור כדור הארץ והסביבה שלנו.

כתוב/כתבי תגובה