איך למנוע נשירת שיער - כל השיטות כאן לפניכם

איך למנוע נשירת שיער – כל השיטות כאן לפניכם

אם במהלך כמה ימים אתם שמים לב שהשיער שלכם הופך דליל מיום ליום, ולאחר חפיפה או סירוק רובו נשאר בחור הניקוז או על המסרק – אלו סימנים מובהקים כי הנכם סובלים מנשירת שיער משמעותית. כדאי לזכור כי כל אדם חווה נשירה של עד 100 שערות ביום, כיוון שהשיער על הקרקפת מתחלף בכל תקופה ומתחדש על ידי צמיחת שערות חדשות וחזקות יותר. 

נשירת שיער של יותר מכך ובאופן קבוע מעידה על בעיה מסוימת, ולכן מומלץ לנסות מספר שיטות יעילות שיוכלו למנוע את הבעיה הזו.

תזונה נכונה ובריאה

ההמלצה של תזונה נכונה רלוונטית לכל אדם, בין אם הוא סובל מנשירת שיער וגם אם לא. תזונה בריאה הכוללת את כל אבות המזון כמו חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים ומינרלים וסיבים תזונתיים יכולה למנוע את התופעה של נשירת שיער. לדוגמה ויטמין A תורם לייצור החלב בקרקפת, ובכך מגביר את צמיחת השיער על הראש. 

שינה של 7 שעות בלילה

אנשים רבים נמצאים כמעט בכל יום בלחץ מסיבות שונות כמו עבודה, לימודים, מצב כלכלי ועוד גורמים נוספים העלולים לעלות את רמת הסטרס בגוף ובכך לגרום לתופעות פיזיולוגיות כמו נשירת שיער. באמצעות שינה טובה של לפחות 7 שעות בכל לילה, ניתן לתת לגוף ולמחשבה מנוחה, להוריד את רמות הלחץ ובכך גם למנוע את נשירת השיער. 

שמירה על ניקיון הקרקפת

שיטה נוספת ופשוטה למניעת נשירת שיער, היא באמצעות שמירה על היגיינה והניקיון של השיער והקרקפת. חשוב לשמור על שיער נקי באמצעות חפיפה יומיומית בשמפו איכותי, ולהימנע עד כמה שניתן מצביעת השיער ושימוש בחומרים כימיים העלולים להזיק לשערות ולהאיץ את נשירת השיער הטבעית. 

לשיטות ומידע נוסף היכנסו לאתר https://rhr.co.il/

כתוב/כתבי תגובה