וסטבוליטיס והריון

איך להתמודד עם וסטיבוליטיס והריון?

כאבים במערכת הרבייה הראשית של נשים הם חלק בלתי נפרד במחזור החיים. מידי חודש בחודשו כל אחת סובלת מכאבים ברמה כזו או אחרת בזמן קבלת המחזור החודשי. ועדיין, יש נשים שמתמודדות עם כאבים משמעותיים הרבה יותר גם במהלך קיום יחסי מין וגם במהלך תקופת ההריון והלידה. וסטיבוליטיס היא מחלה של מתאפיינת בכאבים במערכת הרבייה במהלך קיום יחסי מין, עד לרמה שאינה מאפשרת שגרת חיים מתקינה. יש טיפול למחלה הזאת, ככל שאת בוחרת להתמודד עם האתגר לפנות לעזרתו של רופא נשים מומחה. ולכן כדאי לעשות את הצעד ויפה שעה אחת קודם.

גם את צריכה להתמודד עם וסטיבוליטיס והריון? לתיאום פגישה עם מומחה >>>

הטיפול הנכון לרמת הכאבים שממנה את סובלת

המטרה המרכזית של טיפול בכאבים במערכת הרבייה הנשית היא קודם כל הפחתה של רמות הכלב ושל הרגישות לכאב, במידה כזו שתאפשר לך לחיות את חייך בשגרה הנורמטיבית שאת מכירה. ולכן, כדאי לשנות הרגלים פשוטים כמו הרגלי הלבוש של מכנסיים צמודים ותחתונים מבד לא נעים. מעבר לכך, ישנן תרופות ומשחות שונות שאת יכולה לרכוש במרשם על מנת להפחית את רמות הכאבים במידה והכאב הוא בלתי נסבל ה, לתת טיפול פסיכולוגי להתמודדות עם לחץ בחיי היומיום אשר משפיע על המחלה לאין שיעור. במקביל, יש אפשרות לבצע את תרגילי פיזיותרפיה לחיזוק שרירי האגן וליצירת יציבה בריאה יותר, מה שיאפשר לך לשלוט בתנועות שלך במהלך קיום יחסי המין.

שתפי את בן הזוג

כדי לצלוח את התמודדות עם וסטיבוליטיס והריון, צריך לייצר חיי מין בריאים יותר. ולשם כך העבודה המשותפת עם בן הזוג היא קריטית. לעיתים רבות, עד לרמה של טיפול משותף והיכרות עם הגוף שלכם לעומק. מה שיוצר אינטימיות טובה יותר ופתיחות בנוגע לרמות הכאבים איתם אתם מתמודדת.

כתוב/כתבי תגובה