איך מטפלים בהליקובקטר פילורי

בשנים האחרונות, אנחנו שומעים יותר ויותר על אנשים שמתמודדים עם חיידק הליקובטר פילורי. חיידק אשר מופיע בקיבה ומשפיע עליו בצורות שונות. בין היתר, הוא עלול ליצור כיבים, וכן להגדיל את הסיכון לחלות בסרטן ריבה ולימפומה. מדובר על חיידק שמוכר בעיקר בקרב אנשים מבוגרים, כאשר הוא נפוץ יותר במדינות לא מערביות, מדינות מתפתחות בהן התנאים הסניטריים הם הרבה פחות טובים מאשר במדינות אחרות.

צריך להדגיש, לא מדובר בחיידק קיצוני ואלים. הטיפול בו יכול להיות בסיסי מאוד כפי שנוכל לראות מיד, אך לשם כך, צריך לדעת לאבחן אותו בזמן ולטפל בו בצורה נכונה. חשוב להדגיש, טיפול בחיידק מסוג זה, חייב להתבסס על פי חומרת הבעיה, גם אם אין תסמינים מיוחדים, רצוי מאוד לפנות אל רופא שיבדוק את המצב ויאבחן אותו, בשביל לדעת כיצד לטפל, באילו אמצעים ואיזו תוכנית טיפול לספק למטופל.

לפני שנסביר על סוג הטיפול, יש להדגיש, על פי הערכות החיידק יכול לעבור מאדם לאדם, בין אם זה דרך צואה, רוק, או שימוש בכלים משותפים. לכן חשוב להקפיד על כך שאם בן משפחה אחד חולה, שאר המשפחה תישמר.

 

מה שיטת הטיפול הנכונה?

בעיקרון, טיפול בחיידק זה הוא בסיסי ביותר וכולל שימוש בתרופות אנטי דלקתיות, תרופות אנטיביוטיות, וכן יש לעשות שימוש בתכשירים נוגדי חומצה. משך זמן הטיפול הוא בין עשרה ימים לשבועיים.

חשוב להדגיש עוד נקודה, במקרים רבים נהוג לעשות בדיקות שונות לוודא, שאכן אין קשר לסרטן קיבה וכאמור, מאחר והחיידק יכול לעבור דרך בני משפחה, אז נכון יהיה גם לוודא שהם לא נדבקו. יהיה עליהם לעבור בדיקות מקיפות, וזה נכון גם לגבי מי שיש לו סרטן קיבה או מחלות אחרות בקיבה.

 

הכנסו עכשיו לאתר שלנו לקבלת מידע נוסף – https://www.gastro.org.il/.

כתוב/כתבי תגובה