מהי עבודה סוציאלית

איך בוחרים בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי

כאשר קיים צורך באשפוז אדם מבוגר בבית אבות סיעודי, בוחנים כמה מקומות אשר ממוקמים באזור הגיאוגרפי הקרוב לביתם של הילדים כדי ליצור נוחות מרבית בהגעה לביקורים התכופים.

בחירת בית אבות סיעודי

בשלב הראשון כדאי לבדוק באתרי האינטרנט ולחפש בתי אבות סיעודיים שיש עליהם חוות דעת טובה ברשת מהמשפחות שיקיריהם נמצאים, או גרו במקום זה.

בנוסף לכך כדאי לשמוע מחברים ומבני משפחה את ההמלצות שלהם על מקומות שונים אשר שהו בני משפחה שלהם והם היו מרוצים מאיכות הטיפול, או שהם לא ממליצים עקב סיבות שונות.

לאחר שיש רשימה של כמה מקומות, מתאמים בהם פגישות ועורכים בהם סיורים. מקבלים מהצוות את מלוא המידע על אופן ההתנהלות היום יומית, בודקים אם יש מקום פנוי במחלקה הסיעודית ואם הם מטפלים במקרים בריאותיים דומים למקרה של ההורה.

סיור במחלקה הסיעודית

כאשר מגיעים אל מחלקה סיעודית בבית אבות, מתרשמים מהאווירה הכללית של הצוות ושל החולים. אם קיימת במחלקה אווירה טובה ונעימה, זהו יתרון גדול. מקום נקי בעל תודעה גבוהה של היגיינה, רחצה של המטופל בכל יום והקפדה על החלפת חיתולים במועד.

צוות מיומן ומנוסה של אחיות וצוותים סיעודיים אשר ערניים לכל התנהלות ולכל שינוי בהתנהגותו של האדם המבוגר. רופא מקצועי המתמקצע בגריאטריה ונמצא בבית האבות בדרך כלל לאורכה של כל היממה ובודק את מצבו של כל חולה כמה פעמים, בהתאם לצורך ולבדיקות התקופתיות הנדרשות.

המגמה היא למצוא מקום בו מטפלים באדם המוגר כיאות ומעניקים  לו מעטפת הכוללת פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, שיחות על ענייני היום והרבה תשומת לב ואהבה.

בית אבות עם מחלקה סיעודית יוקרתית אשר משלב טיפול רפואי בימים נעימים, בעלות כספית אפשרית הוא המקום האידאלי לאדם המבוגר.

כתוב/כתבי תגובה