רופא שיניים לילדים

איך בוחרים רופא שיניים לילדים?

קיימים כל מיני סוגי טיפולי שיניים המיועדים לילדים. טיפול בשיני חלב, טיפול בעששת בשיני חלב, טיפול במצבים של אבדן מוקדם של שיני חלב, טיפולים מונעים, סתימות ועוד. הרי כבר שבקעו להן השיניים הראשונות, מומלץ להביא את הילד למרפאת השיניים בכדי לוודא כי אכן מתקיים סדר בקיעה תקין ובכדי לקבל הדרכה מקצועית לגבי שמירה על הגיינה ותזונה נכונה עבור הילד, מה שבעתיד יחסוך הרבה כאבים, ביקורים במרפאה וכמובן גם לא מעט כסף. השאלה היא איך בוחרים רופא שיניים לילדים?

רופא שיניים לילדים
כך תבחרו נכון רופא שיניים לילדים
  1. ניסיון – חשוב לבחור ברופא שיניים עם ניסיון בטיפול בילדים הזקוקים לטיפולי שיניים מסוגים שונים ולוודא שאכן הבעיה של ילדכם, אכן תואמת את ניסיונו המקצועי של הרופא.
  2. רגישות ויחס אישי – ילדים פוחדים מרופא שיניים, בטח אם הם כבר חוו חוויה שאיננה נעימה או מכאיבה. לכן, חשוב לבחור ברופא שיניים עם גישה נכונה ועם יכולת גבוהה לתקשר עם ילדים, להבין איך הראש שלהם עובד, מה שבעצם מקל מאוד על כל תהליך הטיפול ומונע את הפחד ואת החרדה מהטיפול עצמו.
  3. הקשבה וסבלנות – חשוב לבחור ברופא שיניים קשוב, סבלני עם הרבה אכפתיות ויכולת הכלה לילדים. כל ילד שונה מהאחר ולכן היכולת להקשיב, היכולת לדבר עם הילד בצורה נכונה שמתאימה לאופי שלו, זה מה שעושה את ההבדל בין טיפול שיניים מפחיד לבין טיפול נעים וחוויתי.
  4. זמינות – חשוב גם לבדוק את רמת הזמינות של רופא השיניים, לשאול מה קורה במקרה חירום כאשר אתם זקוקים לו ולמי פונים.
  5. הכשרה – יש לוודא ולבחון את ההכשרה של הרופא המטפל, לראות באילו קורסים או הכשרות לקח חלק, איפה למד וכדומה.

לסיכום, כאשר אתם נמצאים בתהליך של בחירת מרפאת שיניים ושואלים את עצמכם איך בוחרים רופא שיניים לילדים, חשוב לקחת את כל הקריטריונים בחשבון ולזכור כי מדובר בהחלטה חשובה אשר תשפיע הן על בריאות הפה של ילדכם והן על החווויה שתיחרט בזכרונו של הילד.

 

כתוב/כתבי תגובה